02:14 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (526)
  23

  Ukrainos valdžia ir toliau tęsia bandymus įrodyti, kad "Nord Stream-2" kenkia visai Europai

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. "Nord Stream-2" projekto įgyvendinimas Europoje sukels "negrįžtamus" padarinius dujų rinkai, pareiškė "Naftogaz" verslo plėtros direktorius Jurijus Vitrenko įmonės Facebook paskyroje.

  Jo nuomone, dujotiekio statyba pažeidžia Europos teisės aktus ir "palaipsniui žlugdys konkurenciją Europos dujų rinkoje," veikiama "Gazprom" dujų šantažo".

  Be to, bendrovė kritikavo Vokietiją už poziciją dėl dujų konflikto tarp Rusijos ir Ukrainos 2009 metais.

  "Būkime nuoširdūs, Vokietija spaudė mus pasirašyti 2009 metų susitarimą. Jie nenorėjo sužinoti daugiau. Jie buvo patenkinti, kad rusai sakė, jog ši sutartis atitinka Europos taisykles. Ir tada pasirodė, kad ji neturi nieko bendro su Europos taisyklėmis. Tai buvo tikra neokolonijinė politika. Bet Vokietijai tai tinka", — apibendrino Vitrenko.

  Anksčiau Ukrainos ministro pavaduotojas laikinai okupuotų teritorijų ir šalies viduje perkeltų asmenų klausimais Georgijus Tukas pareiškė, kad Vokietijos dalyvavimas "Nord Stream-2" projekte neigiamai paveiktų Ukrainą ir visą Vakarų Europą.

  Anksčiau Vokietijos prezidentas Frankas Valteris Šteinmajeris sakė, kad Ukraina turėtų nustoti kritikuoti Vokietiją už dalyvavimą dujotiekio projekte.

  Kovo pabaigoje Vokietija išdavė leidimus "Nord Stream-2" statyboms ir eksploatacijai.
  Lietuva, Latvija ir Lenkija pasirašė bendrą susitarimą prieš "Nord Stream-2" statybas. Šių valstybių vadovų manymu, projektas grindžiamas politiniu sprendimu atsisakyti dujų tranzito per Ukrainos teritoriją. Vėliau prie susitarimo prisijungė Ukraina ir Moldova.

  "Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".

  Rusija daug kartų reikalavo nepolitizuoti dujotiekio statybos temos. Pasak Vladimiro Putino, Maskva vertina projektą tik kaip ekonominį.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (526)

  Dar šia tema

  Švedija pritarė "Nord Stream-2" statyboms
  Vokietijos teismas atmetė aplinkosaugininkų skundą dėl "Nord Stream-2"
  Kijevas apkaltino Vokietiją interesų pažeidimu dėl "Nord Stream-2"
  "Nord Stream-2" įpareigota imtis priemonių dėl "Gazprom" ir "Naftogaz" ginčo
  Tegai:
  Nord Stream-2, Ukrainos "Naftogaz", Ukraina

  Svarbiausios temos