09:56 2019 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1402
 • RUB75.6267
  Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja, archyvinė nuotrauka

  Lietuva susilaikė balsavime dėl JT rezoliucijos, smerkiančios Izraelį

  CC0 / wikimedia / Patrick Gruban
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  43 0 0

  Dokumentą palaikė 120 valstybių, tarp jų Rusija, Kinija, Ispanija, Švedija, Prancūzija. Prieš buvo aštuonios šalys, įskaitant Izraelį ir JAV

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja didžiąja dauguma priėmė rezoliuciją, kuria pasmerktas Izraelis dėl palestiniečių aukų Gazos ruože, praneša RIA Novosti.

  Dokumentą palaikė 120 valstybių, tarp jų Rusija, Kinija, Ispanija, Švedija, Prancūzija. Prieš buvo aštuonios šaliys, įskaitant Izraelį ir JAV. Lietuva kartu su Latvija, Lenkija ir Vokietija buvo tarp 45 valstybių, kurios susilaikė nuo balsavimo.

  Generalinės Asamblėjos priimtos rezoliucijos tekstas daug kur kartojo rezoliucijos formuluotę, kuria JT Saugumo Taryba nepriėmė veto dėl JAV.

  Dokumentas buvo parengtas arabų šalyse po to, kai Izraelis panadojo "pernelyg didelę, neproporcingą ir neatrankinę jėgą prieš Palestinos civilius gyventojus" Rytų Jeruzalėje ir Gazos ruože. Šalys reikalavo  Izraelio "susilaikyti nuo tokių veiksmų ir laikytis teisinių įsipareigojimų".

  Generalinės Asamblėjos posėdyje JAV pateikė rezoliucijos pakeitimų tekstą. Jungtinių Amerikos Valstijų nuolatinė atstovė Niki Heili pavadiono pirmapradę rezoliuciją "visiškai vienpusiška", nes tekste niekaip neminima grupuotė "Hamas". JAV pasiūlė iš dalies pakeisti tekstą ir pasmerkti grupuotės veiksmus.

  Pagal JAV pasiūlymą Generalinėje Asamblėjoje įvyko papildomas balsavimas. Pataisas parėmė 62 šalys, 58 šalys buvo prieš ir 42 susilaikė. JT Generalinės Asamblėjos pirmininkas Miroslavas Lajčakas nusprendė, kad pataisos nebus priimtos, nes negavo dviejų trečdalių balsų daugumos.

  Pasak nuolatinio stebėtojo JT Palestinoje Rijado Mansouro, per paskutinius protestus buvo nužudyti 129 palestiniečiai, iš jų 16 vaikų, dar 13 600 žmonių buvo sužeisti.

  Dar šia tema

  Izraelis smogė į dešimtis taikinių Sirijoje
  Pasirodė vaizdo įrašas su Izraelio raketų smūgio Sirijoje pasekmėmis
  Jeruzalės pripažinimą Izraelio sostine naudoja islamistai
  Tegai:
  Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja, Izraelis, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos