06:53 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Birželio 7 dieną Rusija pateikė prašymą po Ukrainos bandymų pradėti priverstinį Stokholmo arbitražo nuosprendžio vykdymą

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. "Gazprom" pasiekė, kad Stokholmo arbitražo sprendimo, susijusio su ginčais dėl dujų per Ukrainą sutarties, vykdymas būtų pristabdytas, praneša RIA Novosti su nuoroda į kompanijos spaudos tarnybą. 

  Svea apeliacinis teismas (Švedija) patenkino "Gazpromo" prašymą ir nusprendė sustabdyti vasario 28 dienos  Stokholmo arbitražo nuosprendžio vykdymą dėl ginčo tarp "Gazprom" ir "Naftogaz Ukraina", praneša bendrovė.

  Birželio 7 dieną Rusija pateikė prašymą po arbitro sprendimo dėl tranzito kontrakto apskundimo, o taip pat po Ukrainos bandymų  pradėti priverstinį nuosprendžio vykdymą prieš "Gazpromo" skundo nagrinėjimą.

  "Naftogazo" atstovai pareiškė, kad jie ketina ginčyti Apeliacinio teismo sprendimą.

  Žiemą Stokholmo arbitražas pavedė Rusijos kompanijai sumokėti Ukrainos kompanijai 2,56 mlrd. dolerių dėl ginčo, susijusio su dujų tiekimo ir tranzito sutartimis.

  Kovo mėnesį "Gazprom" apskundė šiuos sprendimus Švedijos teismui, o gegužės mėnesį pareikalavo visiškai panaikinti sprendimą dėl tranzito sutarties. Kaip teigė Rusijos bendrovė, remdamasi ekspertizės rezultatais, didžiąją teismo sprendimo teksto dalį parašė ne arbitrai, o trečiasis asmuo.

  Gegužės pabaigoje Ukraina paskelbė apie priverstinio nuosprendžio vykdymo pradžią ir akcijų "Nord Stream AG" ir "Nord Stream-2 AG" Šveicarijoje areštą, o birželio 5 dieną — apie analogišką teismo sprendimą dėl "Gazprom" turto Nyderlanduose.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" tiki, kad "Nord Stream-2" neigiamai paveiks ne tik Ukrainą, bet visą Europą
  Teismas areštavo "Gazprom" aktyvus Nyderlanduose pagal "Naftogaz" ieškinį
  "Nord Stream-2" įpareigota imtis priemonių dėl "Gazprom" ir "Naftogaz" ginčo
  Tegai:
  Ukrainos "Naftogaz", Gazprom

  Svarbiausios temos