22:49 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Rusija kreipiasi į JAV valdžią su raginimais atskleisti visą įslaptintą informaciją apie "Novičiok"

  VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. Rusijos ambasada JAV paragino Amerikos valdžios institucijas išslaptinti duomenis apie "Novičiok" ir sunaikinti cheminių ginklų atsargas, taip pat priminė Valstybės departamentui apie cheminės atakos spektaklį Sirijoje.

  Anksčiau oficialus Gynybos ministerijos atstovas generolas majoras Igoris Konašenkovas sakė, kad "Sirijos laisvoji armija" (SSA) ir JAV specialiosios operacijos pajėgos rengia provokaciją naudojant nuodingas medžiagas Deir ez Zor provincijoje. Valstybės departamento atstovė Heather Nauert pavadino šį teiginį "klaidingu". Diplomatė sakė, kad Jungtinės Valstijos laikosi Konvencijos dėl cheminio ginklo uždraudimo ir vėl kaltino Maskvą dėl dalyvavimo apnuodijant "Novičiok" buvusį GRU darbuotoją Sergejų Skripalį ir jo dukterį Juliją.

  "Atskleisti informaciją apie "Novičiok"! Sunaikinkite savo cheminių ginklų atsargas!" — teigiama Rusijos diplomatinės misijos pranešime Twitter.

  Ambasada pabrėžė, kad net Valstybės departamento atstovas spaudai "negali paneigti provokacijos scenarijaus su cheminio ginklo panaudojimu Sirijoje". Departamentui buvo priminta apie cheminio ginklo panaudojimą Dūmos mieste ir kaip įrodymai nurodė du agentūros Sputnik vaizdo įrašus YouTube kanale, kuriuose sirai kalba apie atakos organizavimą.

  Jungtinės Valstijos kelis kartus atidėdavo cheminio ginklo galutinio likvidavimo terminą: iš pradžių jie įsipareigojo tai padaryti iki 2007 metų. Dabar JAV valdžios institucijos žada likviduoti atsargas iki 2023 metų. Tuo pačiu metu Rusijoje nuo 2002 iki 2017 metų sunaikinta apie 40 000 tonų cheminio ginklo.

  Balandžio mėnesį keletas visuomeninių organizacijų, tarp jų "Balti šalmai", pareiškė, kad Dūmoje buvo panaudotas cheminis ginklas. Atsakomybė už šį išpuolį buvo skirta Sirijos valdžios institucijoms. Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad nebuvo aptikta jokių cheminės atakos pėdsakų, ir pavadino vaizdo įrašus iš neva "cheminės atakos vietos" režisūros efektais. Nepaisant to, JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija pasitelkė "cheminio ginklo panaudojimą" kaip pretekstą atakuoti Sirijos vyriausybės objektus.

  JAV, Britanija ir Prancūzija balandžio 14 dieną atakavo Sirijos teritoriją. Vašingtonas pateisino savo veiksmus kaip atsaką į "cheminę ataką" Dūmos mieste. Maskva vertina išpuolį kaip "įžūlų tarptautinės teisės pažeidimą".

  Kovo 4 dieną buvęs Didžiosios Britanijos dvigubas šnipas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo aptikti be sąmonės Solsberyje. Jie buvo apnuodyti nežinoma chemine medžiaga. Britanijos valdžia tvirtina, kad ją pagamino Rusija. Tačiau vėliau cheminės laboratorijos Porton Down ekspertai pranešė, kad nesugebėjo nustatyti, kur iš tikrųjų buvo pagaminti nuodai.

  Dar šia tema

  "Novičiok" "kūrėjas": Skripalius apnuodyti šia medžiaga galėjo tik idiotas
  Didžioji Britanija nesugebėjo įrodyti, kad "Novičiok" pagamino Rusija
  Rusijos URM papasakojo, kurios šalys galėtų būti "Novičiok" tiekejais
  Šaltinis teigia, kad JAV rengia naują "cheminę ataką" Sirijoje
  Dūmos gyventojai pasakojo apie cheminės atakos spektaklį
  Tegai:
  "Novičiok", cheminė ataka, cheminis ginklas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos