02:54 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  64

  Anksčiau buvo pranešta, kad nauji tarifai įsigalios, paskelbus prekių sąrašą

  VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. JAV įvedė 25 procentų muitą prekėms iš Kinijos. Pasak Donaldo Trampo, tai paveiks dešimtąją dalį Kinijos importo į Ameriką, rašo RIA Novosti.

  Patikslinama, kad nauji mokesčiai turės įtakos prekių, kuriose yra pramoninės svarbos technologijų, kurių vertė 50 mlrd. USD, importui.

  "Jungtinės Valstijos nebegali toleruoti savo technologijų ir intelektinės nuosavybės praradimo dėl nesąžiningų ekonominių veiksmų", — sakė amerikiečių lyderis.

  Pasak Trampo, jei KLR atsakys į tai, Vašingtonas nustatys papildomus importo muitus. Šios priemonės turėtų būti pirmasis žingsnis, atkuriant prekybos balansą su Kinija, kuriame dabar yra milžiniškas JAV deficitas.

  Pekinas pareiškė, kad atsakys į bet kokias JAV protekcionistines priemones.

  Anksčiau buvo pranešta, kad nauji tarifai įsigalios, paskelbus prekių sąrašą.

  Be to, JAV birželio 30 dieną ketina paskelbti priemones, skirtas apriboti investicijas ir papildomai kontroliuoti Kinijos verslo technologijų eksportą.

  Balandžio pradžioje JAV paskelbė 1300 Kinijos prekių sąrašą, kurioms gali būti nustatyti importo muitai, reaguojant į tai, kad Kinija pažeidė JAV intelektines teises.

  Atsakydama į tai, Kinijos valstybinė taryba nusprendė įvesti 25 proc. muitų 106 prekėms, importuojamoms iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

  Gegužės mėnesį šalys susitarė, kad neskelbs prekybos karo ir netaikys abipusių muitų. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad kol kas nepavyko susitarti prekybos klausimais, ir Vašingtonas ėmėsi naujų muitų įvedimo.

  Dar šia tema

  ES šalys patvirtino atsakomuosius muitus JAV
  Tegai:
  muitai, Kinija, JAV

  Svarbiausios temos