16:35 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB71.1373
  Lygybės maršas Kijeve, nuotrauka iš įvykio vietos

  "Lygybės maršas" Kijeve tęsėsi apie 20 minučių

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5501

  Akcijoje dalyvavo pusketvirto tūkstančių žmonių, jų saugumą užtikrino pustrečio tūkstančio policijos pareigūnų

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. "Lygybės maršas" Kijevo centre vyko be incidentų, jame dalyvavo 3,5 tūkstančio žmonių, praneša RIA Novosti  su nuoroda į Kijevo policijos vadovų pranešimą spaudos konferencijoje.

  Anot Ukrainos žiniasklaidos, akcija truko apie 20 minučių.

  "Lygybės maršas" paremti LGBT bendruomenę vyko sekmadienį Kijevo centre. Anksčiau Ukrainos ombudsmenė Liudmila Denisova paprašė policijos ir Kijevo vadovybės užtikrinti tvarką renginio metu.

  ЛГБТ-парад в Киеве
  © Sputnik / Стрингер
  "Lygybės maršo" Kijeve dalyviai

  "Viskas vyko ramiai, iš "Lygybės maršo" dalyvių iki šios minutės nebuvo gauta informacijos apie nukentėjusius arba kai kurias ekstremalias situacijas", — sakė Kijevo policijos viršininkas Andrejus Kriščenko spaudos konferencijoje, kurią transliavo kanalas "112 Ukraina".

  Vidaus reikalų ministro pirmasis pavaduotojas Sergejus Jarovojus pasakė, kad marše dalyvavo 3 500 žmonių. Pasak Jarovojaus, akcijos dalyvių saugumą užtikrino pustrečio tūkstančio policijos pareigūnų maršo rengimo vietoje, kiti policijos ir nacionalinės gvardijos  pareigūnai užtikrino tvarką visuose Kijevo rajonuose.

  Teisėsaugos pareigūnai priminė, kad eitynių priešininkų ​​ir policijos susidūrimas įvyko tik ankstų rytą, dar prieš maršo pradžią. Pasak Kriščenko, susirėmimų metu buvo sulaikyti 57 žmonės, nukentėjo penki policininkai, kurie gavo akių nudegimus nuo ašarinių dujų. Teisėsaugos pareigūnai taip pat pasakė, kad iš rytą sulaikytų žmonių nukentėjo šeši žmonės.

  Visi sulaikyti "Lygybės maršo" priešininkai po asmens duomenų nustatymo ir paaiškinimo pateikimo buvo paleisti.

  LGBT bendrovės atstovai ne kartą rengė akcijas Kijeve ir kituose Ukrainos miestuose, kurių metu netradicinės orientacijos atstovų teisių šalininkai dažnai turėjo konfliktų su savo priešininkais.

  Dar šia tema

  EP nariai paragino Porošenko vadovauti gėjų paradui Kijeve
  Tegai:
  policijos pareigūnai, LGBT, "Lygybės maršas", Kijevas, Ukraina

  Svarbiausios temos