02:35 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (363)
  41

  Lenkijos energetikos viceministras Michal Kurtyka išreiškė viltį, kad Austrija, kuri nuo liepos pirmininkaus ES, elgsis objektyviai, o ne bandys ginti savo interesus

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Lenkija reikalauja, kad Europos Sąjunga paspartintų darbą dėl ES dujų direktyvos pakeitimo, kad būtų apsunkintas "Nord Stream-2" projekto įgyvendinimas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Lenkijos energetikos viceministro Michal Kurtykos pareiškimą.

  Praeitų metų rudenį Europos Komisija pasiūlė iš dalies pakeisti dujų direktyvą. Pagal naująjį pakeitimą, ES energetikos įstatymų normos bus taikomos visiems dujotiekiams, kurie yra Europos Sąjungos teritorijoje, įskaitant užsienio.

  Tačiau Bulgarija, kuri nuo šių metų sausio pradėjo pirmininkauti ES, apsiribojo tik ekspertų susitikimais šiuo klausimu ir sulėtino darbo su dokumentais tempą.

  Nuo liepos 1 dienos pirmininkavimą perims Austrija. Lenkijos politikas pabrėžė, kad Varšuva tikisi iš Vienos objektyvumo, o ne savo interesų gynimo.

  "Šalis-prezidentė turėtų elgtis neutraliai. Mes priminsime, kad ES valdymas turėtų būti skaidrus ir patikimas", — sakė Kurtyka.

  "Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".

  Bendrovė "Nord Stream-2 AG" jau gavo Vokietijos, Suomijos ir Švedijos leidimus statyti ir eksploatuoti dujotiekį.

  Kai kurios Vakarų šalys kritiškai vertina šį projektą. Tarp "Nord Stream-2" oponentų yra Lietuva, Latvija ir Lenkija. Šių šalių parlamentų vadovai pareiškė, kad dujotiekio tiesimas yra "politinis" projektas.

  Ukrainos ir JAV valdžios institucijos taip pat nuolat kritikuoja "Nord Stream-2" — Kijevas bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito per savo teritoriją, o Vašingtonas tikisi įgyvendinti savo planus, susijusius su SGD pristatymu į Europą.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paragino nepolitizuoti "Nord Stream-2" ir pareiškė, kad Maskva jį laiko išskirtinai ekonominiu projektu.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (363)

  Dar šia tema

  Švedija pritarė "Nord Stream-2" statyboms
  Vokietijos teismas atmetė aplinkosaugininkų skundą dėl "Nord Stream-2"
  Kijevas apkaltino Vokietiją interesų pažeidimu dėl "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2, dujotiekis, Europos Sąjunga (ES), Michal Kurtyka, Varšuva, Austrija, Lenkija

  Svarbiausios temos