14:09 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Vieno iš Aukščiausiosios Rados deputatų nuomone, dabartinis Ukrainos prezidentas bijo, kad jį gali ištikti ankstesnio lyderio likimas

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko nusprendė apskųsti Konstituciniame Teisme Viktoro Janukovičiaus valstybės vadovo statuso atėmimą, praneša RIA Novosti su nuoroda į oficialų kreipimąsi teismo svetainėje.

  Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka
  Пресс-служба президента Украины

  Pasak Porošenko, sprendimas pašalinti Janukovičių buvo neteisėtas ir pažeidė keletą Konstitucijos straipsnių. Visų pirma, prezidentas gali būti pašalintas iš pareigų tik po apkaltos procedūros, kurios 2014 metais nebuvo.

  Ukrainos lyderio veiksmus jau sukritikavo Aukščiausioji Rada ir Vyriausybė. Frakcijos "Radikali partija" lyderio Olego Liaško teigimu, tokiu būdu Porošenko bando "pasimatuoti" Janukovičiaus likimą ir, galbūt, netgi ruošiasi bėgti iš šalies.

  Pasak ukrainiečių žurnalisto Aleksandro Dubinsky, dabartinis Ukrainos lyderis bijo, kad jį gali nuversti taip pat, kaip ankstesnį lyderį — be apkaltos, kuriai reikia konstitucinės daugumos iš 300 balsų. Janukovičius buvo pašalintas iš prezidento pareigų paprasta balsų dauguma.

  2014 meetų vasarį Ukrainoje įvyko valstybės perversmas. Aukščiausioji Rada pašalino Janukovičių iš valdžios, jis buvo priverstas palikti šalį, bijodamas dėl savo gyvybės. Po to parlamentas paskyrė naujus prezidento rinkimus, kuriuose laimėjo Porošenko.

  Dar šia tema

  Azovo kovotojas atsisakė paspausti Ukrainos prezidento ranką
  Porošenka paragino pertvarkyti Černobylio zoną į "naujų technologijų" vietą
  Porošenko prašo apsaugoti Ukrainos prezidento rinkimus nuo Rusijos
  Porošenko ragina uždrausti Rusijos vėliavą visame pasaulyje
  Vilnius jau suvokė: Porošenko išbarstė pasitikėjimo kreditą
  Saakašvilis papasakojo apie Porošenko "geležinius pampersus"
  Tegai:
  Konstitucija, Ukrainos Aukščiausioji Rada, Viktoras Janukovičius, Ukraina

  Svarbiausios temos