10:26 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  106

  Zacharova pabrėžė,kad Maskvai nereikia konfliktų su Vakarais - Rusija tik nori plėtoti prekybinius ir kultūrinius ryšius

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Po šaltojo karo pabaigos, Rusija visiškai atsivėrė Vakarų šalims, tačiau buvo apgauta, pareiškė oficiali Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zakcharova interviu su Suomijos leidiniui Hufvudstadsbladet.

  Rusijos kovinės mašinos, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Павел Герасимов

  "Ne todėl, kad mes pralaimėjome — mes padarėme tai patys. Niekas pas mus neįsiveržė, tiesiog Gorbačiovas norėjo užbaigti ginklavimosi varžybas. Jis norėjo užbaigti šaltąjį karą.", — pridūrė diplomatė.

  Anot jos, Vakarai atsakė Rusijai, "aptverdami ją spygliuota viela".

  Ji taip pat pabrėžė, kad Maskvai nereikia konfliktų su Vakarais — Rusija tik nori plėtoti prekybinius ir kultūrinius ryšius.

  "Norime, kad būtų galima laisvai keliauti vieni pas kitus, norime atsikratyti vizų apribojimų. Tačiau mus nuolat atstumia!" — sakė Zacharova.

  Be to, diplomatė paaiškino, kodėl Rusija demonstruoja savo apsiginklavimą kitoms valstybėms.

  "Dabar mes rodome visiems: net negalvokite mūsų pulti. Po to, kai mes praradome 20 milijonų žmonių Antrojo pasaulinio karo metu, mes turime teisę visa tai parodyti tam, kad tai nepasikartotų. Per pastaruosius dvidešimt metų mus bando apsupti iš visų pusių ", — pareiškė Zacharova.

  Ryšiai tarp Rusijos ir Vakarų pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir Kryme. Vakarai, kaltindami Maskvą įsikišant į Kijevo reikalus, įvedė sankcijas. Rusija ėmėsi atsakomųjų priemonių, atsisakė prekių importo ir vadina visus kaltinimus nepagrįstais.

  Dar šia tema

  Zacharova papasakojo apie Britanijos URM "naują melo porciją"
  Zacharova pavadino incidentą Solsberyje "neapsakoma gėda"
  Zacharova: Lietuva vėl išpūtė antirusišką retoriką
  Tegai:
  Marija Zacharova, Rusija

  Svarbiausios temos