01:46 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Agentūra tai padarė po to, kai į ją kreipėsi Ukrainos ambasada Vašingtone

  VILNIUS, birželio  23- Sputnik. Amerikos agentūra "Bloomberg" pašalino iš savo svetainės pasaulio žemėlapį, kuriame Krymas buvo pažymėtas kaip neutrali teritorija, rašo RIA Novosti.

  Svetainėje sakoma apie žemėlapio su klaidomis pašalinimą, tačiau originalus vaizdas  vis dar pasiekiamas Twitter.

  Anksčiau "Bloomberg" paskelbė interneto svetainėje informaciją apie rinkimus besivystančiose šalyse. Ukrainos teritorija buvo pažymėta geltonai, o tai reiškia, kad rinkimai vyks 2019 metais. Rusijos teritorija buvo nudažyta tamsiai pilka spalva, o tai reiškia, kad rinkimai Rusijoje jau praėjo. Krymas buvo pažymėtas "neutralia" šviesiai pilka spalva.

  Po to Ukrainos ambasada JAV paragino agentūrą ištaisyti žemėlapį ir nudažyti Krymą geltona spalva.

  Pasak Valstybės tarybos deputato Kryme Vladislovo Ganžaros, Krymo kaip neutralios teritorijos atvaizdavimas Vakarų žiniasklaidoje yra "svarbus signalas". Kaip sakė Ganžara Radio Sputnik, Vakarai jau pradeda suvokti, kad pusiasalis yra neatskiriama Rusijos dalis.

  Tai ne pirmasis skandalas, kurį Kijevas sukelia dėl žemėlapių su Krymu. Panašių atvejų yra nutikę ir pačioje Ukrainoje, ir kitose Vakarų šalyse, ypač Vokietijoje.

  Krymas įstojo į Rusijos Federaciją po 2014 metų kovo mėnesį įvykusio referendumo, kai daugiau nei 96 procentai rinkėjų ir daugiau kaip 95 procentų Sevastopolio gyventojų balsavo už susivienijimą su Rusija.

  Dar šia tema

  "Google Maps" savo žemėlapiuose nenurodė Krymo tilto
  Kijeve papasakojo, kodėl Ukraina nesistengė grąžinti Krymo
  Karoblis pasiskundė "informaciniu išpuoliu" dėl Lietuvos pozicijos Krymo klausimu
  Tegai:
  pasaulio žemėlapis, Krymas

  Svarbiausios temos