20:51 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  95

  Linkevičius kartu su Karobliu birželio 25 dieną Liuksemburge dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje, kur ragino ES valstybes nebijoti įvardinti grėsmės šaltinio

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius mano, kad pagrindinės hibridinės grėsmės Europos Sąjungai kyla iš Rusijos Federacijos.

  Taip jis kalbėjo Liuksemburge, kur pirmadienį vyksta Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas, daugiausia dėmesio skiriant saugumo klausimams.

  "Mes (Europos Sąjunga — Sputnik) vis dar nedrįstame įvardinti pagrindinio grėsmės šaltinio — Rusijos", — svarstė ministras.

  Pasak jo, Europos Sąjunga ir atskiri bendruomenės nariai "turi koordinuoti ir stiprinti pasipriešinimą hibridinėms grėsmėms, kurios yra šiandien realybė".

  Linkevičius ragino skatinti euroatlantinę integraciją ir bendradarbiavimą su ES partneriais.

  Be to, ministras pasisakė už glaudesnį ES ir NATO bendradarbiavimą kovos su hibridinėmis grėsmėmis srityje bei su Rytų partnerėmis Ukraina ir Gruzija, kurios turi praktinės patirties šioje srityje.

  "Strateginei komunikacijai tapus neatsiejama saugumo ir gynybos dalimi", Lietuvos užsienio reikalų ministras taip pat ragino pradėti rengti veiksmų planą, kuriame būtų sujungtos visos ES iniciatyvos, skirti pakankami resursai, užtikrinta stipri teisinė bazė ir priėjimas prie inovatyvių technologijų.

  Dar šia tema

  Lietuvos iniciatyva ES sukurs kibernetines greitojo reagavimo pajėgas
  Lietuvoje prognozuojama daugiau kibernetinių išpuolių
  Paskirtas Nacionalinio kibernetinio saugumo centro direktorius
  Kibernetinio saugumo centras: sukčiai siunčia melagingus "direktoriaus laiškus"
  CERT apdorojo 54,4 tūkst kibernetinių incidentų
  ES kurs bendrijos kibernetines greito reagavimo pajėgas
  Lietuva sukurs vieningas ES kibernetines greitojo reagavimo pajėgas
  Tegai:
  hibridinės grėsmės, Linas Linkevičius, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos