11:14 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Europos Vadovų Taryba ragina Rusiją bendradarbiauti, tiriant Malaizijos "Boeing" katastrofos, įvykusios 2014 metais, bylą

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Europos Vadovų Taryba ragina Rusiją prisiimti atsakomybę ir bendradarbiauti, tiriant Malaizijos "Boeing" katastrofą Ukrainoje, rašoma Briuselyje vyksiančio dviejų dienų ES viršūnių susitikimo projekte.

  "Europos Vadovų Taryba pakartoja, kad visiškai remia JT rezoliuciją 2166 dėl MH17 katastrofos. Jis ragina Rusijos Federaciją prisiimti atsakomybę ir visapusiškai bendradarbiauti, siekiant įtvirtinti tiesą, teisingumą ir atsakomybę", — cituoja dokumentą RIA Novosti.

  Gegužės pabaigoje Tarptautinė tyrėjų grupė (JIT), nagrinėjanti rytų Ukrainoje dužusio "Boeing" aplinkybes, nustatė, kad zenitinis raketų kompleksas "Buk", kuriuo tariamai buvo numuštas Malaizijos orlaivis, priklausė 53-ajai zenitinių raketų brigadai, Rusijos ginkluotosioms pajėgoms.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija sakė, kad JIT kaltinimai dėl Rusijos prisidėjimo prie Malaizijos "Boeing" katastrofos yra nepagrįsti ir kelia apgailestavimą, o tyrimas yra šališkas ir vienpusis.

  Paskelbus tyrimo rezultatus, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atkreipė dėmesį į tai, kad Rusijai neleidžiama dalyvauti Malaizijos "Boeing" katastrofos tyrime, o Maskva gali pripažinti tyrimo rezultatus tik tuo atveju, jei ji taps visateise dalyve. Putinas priminė, kad iš pat pradžių Rusijos Federacija pasiūlė kartu tirti tragedijos aplinkybes, tačiau tarptautinė tyrėjų grupė, kuriai vadovauja Nyderlandai,  Rusijos neprileidžia. Kita vertus, prezidentas teigė, kad Rusija "atidžiai ir su pagarba" vertina tyrimą. Be to, Putinas pastebėjo, kad Kijevas dalyvauja tyrime, nepaisant to, kad Ukrainos valdžios institucijos pažeidė tarptautines taisykles ir neuždarė oro erdvės teritorijoje, kurioje vyksta kariniai veiksmai.

  Malaizijos oro linijų lėktuvas "Boeing 777", kuris skrido įprastu reisu iš Amsterdamo į Kvalą Lumpūrą, sudužo 2014 metų liepos 17 dieną Rytų Ukrainoje. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės.

  Dar šia tema

  Nyderlandai patvirtino susitarimą su Kijevu dėl MH17 bylos teisme
  Malaizija kaltinimus Rusijai dėl MH17 palaikė nepagrįstais
  Rusija Nyderlandams perdavė duomenis apie Boeing katastrofą
  Tegai:
  Boeing 777, Europa, Rusija

  Svarbiausios temos