10:56 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  19

  Dėl savo išsidėstymo Makedonija atsidūrė migracijos krizės centre ir tapo šalimi, per kurią vyksta didžiulis nelegalių migrantų tranzitas

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Makedonija neturi galimybės atidaryti naujus centrus ir stovyklas migrantų iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos priėmimui, pareiškė šalies  vidaus reikalų ministras Oliveras Spasovskis.

  Neseniai Balkanų regiono žiniasklaidoje kilo diskusija apie neva egzistuojančius Europos Sąjungos planus statyti Balkanų šalyse, kurios nėra ES narės, dideles stovyklas migrantų priėmimui. Viena iš labiausiai tikėtinų priimančiųjų valstybių vadinama Albanija ir kaimyninė Makedonija.

  Ministras Spasovskis pakomentavo šiuos ketinimus konferencijoje "Migracijos krizė ir Balkanų maršrutas", kurią globoja NATO parlamentinė asamblėja Skopjėje.

  "Makedonija neturi sąlygų naujų migrantų stovyklų atidarymui. Šalyje jau veikia du tranzito centrai trumpalaikiam buvimui, ir šiuo metu sienų saugumas yra patenkinamo lygio", — cituoja leidinio "Večer" portalas Vidaus reikalų ministerijos vadovą.

  "Dėl savo išsidėstymo Makedonijos Respublika ne dėl savo kaltės atsidūrė migracijos krizės centre ir tapo viena iš šalių, kuriai atitiko didžiausia našta. Per mūsų teritoriją 2015 metais ir iki 2016 metų vidurio tranzitu praėjo daugiau nei 800 tūkstančių migrantų, kas yra daugiau nei trečdalis šalies gyventojų", — pabrėžė Spasovskis.

  Jis pareiškė, kad po oficialaus "Balkanų migrantų maršruto" uždarymo šis procesas tapo nelegaliu, sustiprėjo žmonių kontrabanda. Makedonijos Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 2017 metais buvo užkirtas kelias 3,2 tūkst. neteisėto sienos kirtimo bandymams, o per pirmuosius penkis šių metų mėnesius — 3,1 tūkst. sienos pažeidimo bandymams.

  Oficialiai "Vakarų Balkanų maršrutas" buvo uždarytas 2016 metais, tačiau užuot kelio Graikija- Makedonija-Serbija-Kroatija migrantai nuvyko į ES valstybes per Albaniją, Juodkalniją bei Bosniją ir Hercegoviną.

  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Italija pareiškė, kad ES gali sužlugti per metus
  Į Europą per pirmus tris 2018 metų mėnesius atvyko 20 tūkst migrantų
  Paryžiaus policija evakuoja migrantus iš dar dviejų stovyklų
  Tegai:
  migrantų centras, neteisėti migrantai, Makedonija

  Svarbiausios temos