07:58 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir JAV lyderis Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

  Putinas ir Trampas susitiks Helsinkyje liepos 16-ąją

  © REUTERS / Jorge Silva
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  2110

  Tai bus pirmasis pilnavertis dviejų lyderių susitikimas be priderinimo prie aukščiausiojo lygio susitikimų, iki šiol Rusijos ir JAV lyderiai asmeniškai susitiko tik du kartus

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir JAV lyderis Donaldas Trampas susitiks liepos 16 dieną Helsinkyje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Kremliaus spaudos tarnybą.

  Tai bus pirmasis pilnavertis dviejų vadovų susitikimas be priderinimo prie aukščiausiojo lygio susitikimų. Dėl pasiruošimo susitikimui į Rusiją buvo atvykęs JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džonas Boltonas. Jis surengė susitikimus su Putinu, užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu ir Saugumo Tarybos atstovais.

  Baltuosiuose Rūmuose buvo pareikšta, kad Rusijos ir JAV prezidentai aptars dvišalius santykius, taip pat kelis nacionalinio saugumo klausimus.

  Iki šiol Putinas ir Trampas asmeniškai susitiko tik du kartus. Pirmasis susitikimas įvyko G20 aukščiausiojo lygio susitikimo metu Hamburge, kuriame Rusijos ir JAV vadovai kalbėjo apie dvišalius santykius, taip pat aptarė Sirijos ir Ukrainos klausimus. Antrasis — lapkričio mėnesį APEC aukščiausiojo lygio susitikimo metu Danango mieste.

  Rusijos ir Amerikos lyderių susitikimas buvo pradėtas svarstyti dar šių metų kovo mėnesį. Žiniasklaida pranešė, kad po pokalbio telefonu tarp prezidentų Trampas pasiūlė Putinui surengti susitikimą Baltuosiuose Rūmuose. Tačiau po to įvyko dvišalių santykių sutrikimas — šešiasdešimties diplomatų išsiuntimas, generalinio konsulato uždarymas ir analogiškas Rusijos atsakymas.

  Dar šia tema

  JAV neatsisakys savo principų vardan gerų santykių su Rusija
  Trampo komanda sutrukdė jam susitikti su Putinu
  Putinas pareiškė, kad yra pasrengęs gerinti santykius su JAV
  Trampas nieko nemyli labiau už Putiną, pareiškė Snoudenas
  Tegai:
  užsienio politika, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos