14:15 2019 Birželio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  EK derėsis su Rusija dėl Baltijos šalių atjungimo nuo BRELL, teigia Grybauskaitė

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  7401

  Lietuvos vadovė mano, kad Baltijos šalių pasitraukimas iš BRELL suteiks joms ne tik energetinį, bet ir politinį saugumą

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Europos Komisija turės derėtis su Rusija ir Baltarrusija dėl Baltijos šalių atjungimo nuo bendro energetinio žiedo BRELL, pareiškė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė LRT eteryje.

  "EK yra įpareigojama derėtis su Rusija ir Baltarusija dėl Baltijos šalių atjungimo nuo Rusijos BRELL sistemos. Tai svarbu. Be jokios abejonės, tai turi daryti EK, bendras organas, o ne mes vieni turime būti pastatyti prieš stipresnį derybininką", — sakė prezidentė.

  Grybauskaitė taip pat pabrėžė, jog Lietuvai tai nacionalinio saugumo klausimas, nes, pasak jos, pasitraukimas iš BRELL užtikrins ne tik ekonominį, bet ir politinį saugumą. Ji pabrėžė, kad ši kaimyninė šalis visada naudojosi energetiniais instrumentais kaip įtakos priemone.

  Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija ir Europos Komisija pasirašys politinį susitarimą dėl Baltijos šalių elektros tinklų sujungimo su Vidurio Europa ketvirtadienį, prieš Europos Vadovų Tarybos susitikimą.

  Baltijos respublikos nori pasitraukti iš BRELL energijos žiedo (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija), kad užtikrintų nepriklausomybę nuo Rusijos energetikos sistemos. Tikimasi, kad šalys bus sinchronizuotos su Europos elektros tinklais per Lenkiją, per jungtį "LitPol Link". Baltijos šalių persijungimas, pagal memorandumą, pasirašytą kartu su EK, planuojamas iki 2025 metų.

  Dar šia tema

  Estija gali sutikti su Lietuvos sąlygomis dėl pasitraukimo iš BRELL
  ES "dieną ir naktį" dirba su Baltijos šalių atjungimu nuo BRELL
  Lietuvos sinchronizacija su Vakarais blokuos kelią Astravo AE elektrai
  Ekspertas: Baltijos šalyse neišvengiami nesutarimai po pasitraukimo iš BRELL
  Tegai:
  BRELL, Europos Komisija (EK), Dalia Grybauskaitė, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos