05:41 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  72

  Tačiau vėliau pasirodė informacija, jog Čekija ir Vengrija neigia tokius pareiškimus, o Lenkijos užsienio reikalų ministerijos atstovas sakė naujienų agentūrai "Reuters", kad šiuo klausimu nebuvo pasiekta susitarimų

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Padėti Vokietijai išsiųsti migrantus iš šalies pasisiūlė daugiau nei dešimt ES valstybių, pranešė RIA Novosti su nuoroda į žurnalą "Spiegel".

  Leidinys gavo teisę disponuoti dokumentu pavadinimu "Daugiau tvarkos ir organizavimo migracijos politikoje", išplatintu tarp Vokietijos socialdemokratų partijos ir partijos "Krikščionių socialinė sąjunga" frakcijų pirmininkų Bundestage, kuriame buvo pristatyti ES viršūnių susitikimo dėl migracijos rezultatai.

  Kaip rašo "Spiegel", dokumento tekste teigiama, kad Belgija, Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Lietuva, Latvija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Portugalija, Švedija, Vengrija, Lenkija ir Čekija sutiko dalyvauti pabėgėlių išsiuntime iš Vokietijos.

  Tačiau vėliau, anot leidinio, dvi iš išvardytų valstybių — Čekija ir Vengrija — paneigė informaciją apie savo dalyvavimą. Be to, penktadienio vakarą Lenkijos užsienio reikalų ministerijos atstovas pareiškė agentūrai "Reuters", kad aukščiausiojo lygio susitikime nebuvo pasiekta susitarimų dėl migrantų išsiuntimo iš Vokietijos.

  Pabėgėlių stovyklos Makedonijos ir Graikijos pasienyje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Дмитрий Виноградов

  Dokumente taip pat teigiama, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel pasiūlė kitose ES šalyse įregistruotus pabėgėlius apgyvendinti specialiuose centruose, savo valstybės teritorijoje.

  ES aukščiausiojo lygio susitikimas vyko birželio 28-29 dienomis Briuselyje. Pagrindinis darbotvarkės klausimas buvo migracijos krizė. Dokumentas apie migracijos problemas, anksčiau patvirtintas ES lyderių po ilgų derybų, numato stiprinti priemones, skirtas apriboti nelegalių imigrantų patekimą į Europos Sąjungą, kovoti su nelegalaus migrantų gabenimo organizatoriais ir kurti migrantų kontrolės centrus Europoje. 

  Susitikimo metu Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė apie paramą Vokietijai, sprendžiant antrinės migracijos problemą.

  Anksčiau Lietuvos Seimo parlamentarai iš partijos "Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai" pasiūlė organizuoti pabėgėlių ir migrantų stovyklas už ES ribų. Jų nuomone, solidarumas su ES politika neturėtų būti priverstinis, o respublika turėtų rasti priimtiną būdą prisidėti prie krizės sprendimo. 

  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
  © Sputnik /
  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Rusija su malonumu priims rusakalbius migrantus iš Baltijos valstybių
  Septyniolika valstijų pateikė teismui ieškinį prieš Trampo imigracijos politiką
  Seimo nariai imigrantų stovyklas ragina steigti už ES ribų
  Tegai:
  migracijos politika, žiniasklaida, migrantai, ES, Vokietija

  Svarbiausios temos