07:42 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (56)
  452

  Pataisos buvo parengtos dar praeitą savaitę, be to, Kongreso narys reikalauja suteikti Venckienei teisingumą teisme

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Parėjusią savaitę JAV Kongreso atstovas Randis Hultgrenas pristatė pataisą, kuri sustabdys Neringos Venckienės ekstradicijos procesą, rašo "Associated Press".

  Respublikonų siūlymas vadinasi "Suteikite teisėjai Venckienei teisingumą teisme". Naujojo Džersio respublikonas taip pat pateikė panašų siūlymą dėl Venckienės ekstradicijos sustabdymo. 

  Be to, birželio pabaigoje Čikagoje vyko teismo posėdis, kurio metu teisėja nusprendė kelioms savaitėms atidėti sprendimo dėl Venckienės ekstradicijos priėmimą. Kitas teismo posėdis dėl buvusios politikės likimo — liepos 12 dieną.

  Venckienė buvo sulaikyta JAV Lietuvos valdžios institucijų prašymu ir buvo įkalinta Čikagoje. Vilnius kaltina 47-erių metų amžiaus Venckienę tuo, kad ji nevykdė teismo sprendimo perduoti savo dukterėčią motinai ir priešinosi policijai.

  Po suėmimo JAV, Venckienė interviu "Associated Press" pareiškė, kad bijo dėl savo gyvybės, jei ją išduos Lietuvai. Buvusi politikė sako, kad jai sugrįžus pedofilai, kurie yra susiję su aukšto rango politikais, persekios ją dėl to, kad gynė savo dukterėčią ir atskleidė jų nusikaltimus.

  Venckienė ir jos sūnus Karolis Venckus 2013 metais atvyko į JAV po to, kai Lietuvoje prasidėjo politikės persekiojimas. Tai atsitiko tada, kai moteriai pradėjo grasinti dėl įvykių su jos mažamete dukterėčia — jos brolio Drąsiaus Kedžio dukra Deimante Kedyte, kuri tapo smurto auka.

  Po to, kai Kedys žuvo paslaptingomis aplinkybėmis, mergaitė gyveno su savo teta, tačiau teismas nusprendė grąžinti vaiką motinai, kuri buvo įtariama leidusi seksualiai išnaudoti savo dukrą.

  2012 metų pavasarį ginkluota policija įsiveržė į Venckienės namus ir atėmė vaiką jėga. Po to politikė buvo priversta emigruoti į JAV, kur ji apsigyveno netoli Čikagos ir dirbo floriste.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (56)

  Dar šia tema

  Venckienė negaus sąžiningo teismo Lietuvoje, pareiškė jos sūnus
  Venckienė prašo teismo išleisti ją į laisvę
  JAV teismas laikinai sustabdė Venckienės ekstradiciją į Lietuvą
  JAV valstybės departamentas pritarė Neringos Venckienės ekstradicijai
  Su pedofilais kovojusi Venckienė bus deportuota iš JAV į Lietuvą
  Venckienės sūnus gindamas motiną paskelbė peticiją Baltųjų rūmų tinklalapyje
  Tegai:
  ekstradicija, Neringa Venckienė, JAV

  Svarbiausios temos