08:42 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Portalo "Axios" šaltinio manymu, Trampo administracijos perduotas Kongresui įstatymo projektas yra "beprotiškas" ir įstatymų leidėjai niekada jo nepatvirtins

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. JAV prezidento Donaldo Trampo administracija jo prašymu ketina artimiausiu metu pateikti Kongresui įstatymo projektą, leidžiantį Vašingtonui atsisakyti laikytis Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) normų.

  Apie tai praneša portalas "Axios" su nuoroda į įstatymo projektą, kurio juodraštiniu variantu disponuoja leidinys.

  Jei iniciatyva bus patvirtinta, Trampas galės pakelti muitus importuojamoms prekėms be Kongreso sutikimo ir ignoruoti pagrindinius PPO principus.

  Pasak šaltinio, kuris yra susipažinęs su projektu, toks pasiūlymas yra lygiavertis JAV pasitraukimui iš PPO be formalaus pranešimo apie išėjimą. Be to, "Axios" pašnekovo manymu, įstatymo projektas yra "beprotiškas", ir Kongresas niekada nesuteiks tokių galių prezidentui.

  Be to, kaip pareiškė šaltinis, dokumento vykdymo bus neįmanoma įgyvendinti pasienyje, nes tai baigsis "dešimčių tūkstančių naujų tarifų prekėms" atsiradimu.

  Kovą JAV įvedė muitus plieno ir aliuminio importui — 25 ir 10 procentų atitinkamai. Dėl to labai pablogėjo santykiai tarp Vašingtono ir jo pagrindinių partnerių, ypač ES šalių.

  Dar šia tema

  Trampas neatmetė galimybės pripažinti Krymą Rusijos dalimi
  Trampas siūlė Makronui išeiti iš Europos Sąjungos
  Tuskas dėl ES ir JAV santykių pablogėjimo kaltina Trampo politiką
  Septyniolika valstijų pateikė teismui ieškinį prieš Trampo imigracijos politiką
  Trampas paragino visas šalis atsikratyti prekybos barjerų ir muitų
  Tegai:
  užsienio politika, Pasaulio prekybos organizacija (PPO), Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos