17:57 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  61

  Baltarusijos naftos produktų transportavimo per Baltijos uostus viena iš priežasčių — palankesnės sąlygos, palyginti su Rusijos pateiktais pasiūlymais

  VILNIUS, liepos 3  Sputnik. Šiuo metu naftos produktų tiekimas eksportui per Baltijos uostus Baltarusijai yra pelningesnis, net atsižvelgiant į teikiamas Rusijos geležinkelių (RŽD) preferencijas, sakė interviu  RIA Novosti Baltarusijos ambasadorius Rusijoje Igoris Petrišenko.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas praėjusių metų rugpjūtį pareiškė, kad būtina susieti naftos tiekimą į Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklas su pagamintų naftos produktų transportavimu per Rusiją, tačiau Baltarusija  naftos produktus daugiausia gabena per Baltijos šalių uostus. Gruodį  Baltarusijos vicepremjeras Vladimiras Semaško pranešė apie sudarytas su dviem Rusijos prekybos įmonėmis sutartis dėl Baltarusijos naftos produktų gabenimo per Rusijos uostus. Pasak jo, Baltarusija gali 2018-aisiais metais eksportuoti per Rusijos uostus iki 1 mln. tonų naftos, bet šie maršrutai turi suteikti ekonominę naudą.

  "Baltarusijos naftos produktų transportavimo per Baltijos uostus  viena iš priežasčių   palankesnės sąlygos, palyginti su Rusijos pateiktais pasiūlymais… Šiuo metu, nepaisant Rusijos geležinkelių taikomų preferencijų, transporto išlaidų skirtumas  per Baltijos šalių  Rusijos jūrų uostuose vis dar reikšmingas. Reikšmingas veiksnys, turintis įtakos Rusijos tranzito krypčiai, yra terminalų teikiamų paslaugų kaina",  sakė Petrišenko.

  Pasak jo, Baltarusijos naftos produktai yra nuolat parduodami su galimybe gabenti per Rusijos uostus. Baltarusija nuolat teikia paraiškas Rusijos terminalams, jei tiekiami naftos produktai yra techniškai tinkami perkrauti Rusijos uostuose.

  "Svarbi informacija apie galimybę tiekti naftos produktus į Rusijos Federacijos šiaurės vakarų regiono jūrų uostus buvo pateikta visiems dideliems ir potencialiems pirkėjams. Rusijos energetikos ministerijai reguliariai siunčiama informacija apie ilgalaikių konkursų organizavimą ir galimybę pristatyti naftos produktus",  sakė ambasadorius.

  "Šiuo metu jau galima pastebėti vienkartinius pristatymus, kurie, siekiant abiem pusėms naudingų sprendimų, gali būti pagrindas reguliariai bendradarbiauti",  padarė išvadą Petrišenko.

  Jėgų paskirstymas pasaulio naftos rinkoje
  © Sputnik /
  Jėgų paskirstymas pasaulio naftos rinkoje

  Dar šia tema

  Lietuvoje mažėja naftos gavyba
  "Klaipėdos nafta" pasirašė naftos produktų krovos sutartį su K2 SAGL
  Trys Lietuvos naftos bendrovės nesumokėjo daugiau nei 3 mln eurų mokesčių
  Lietuvoje bus apjungta Energetikos ir Lietuvos naftos produktų agentūrų veikla
  Tegai:
  naftos produktai, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos