13:51 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  266

  Branduolinės bombos B61-12 skirtos karui su gerai apsaugotais objektais ir, žinoma, pagrindinis taikinys bus Rusija, mano karo ekspertas Konstantinas Sivkovas

  VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. JAV oro pajėgos kartu su šalies energetikos ministerijos Nacionaline branduolinio saugumo administracija atliko pirmus branduolinės bombos B61-12 bandymus iš bombonešio B-2 "Spirit". 

  Bombos be branduolinio užtaiso bandymai įvyko birželio 9 dieną Nevados valstijoje.

  Rusija sugrįžta prie Sacharovo itin galingos branduolinės torpedos idėjos >>

  Rusijos raketų ir artilerijos mokslų akademijos narys, karo mokslų daktaras Konstantinas Sivkovas interviu Sputnik Lietuva teigė, kad šios bombos bus pristatytos į Baltijos šalis.

  "Aišku, bombos bus perduotos Baltijos šalims ir Europai, nes jos yra aukšto tikslumo ir skirtos karui su gerai apsaugotais objektais. Žinoma, pagrindinis smūgio tikslas bus Rusija, pagrindinis Jungtinių Amerikos Valstijų karinis ir politinis konkurentas. Aš netgi sakyčiau, ne konkurentas — priešininkas", — pabrėžė ekspertas.

  Sivkovas pridūrė, kad bomba nėra niekuo ypatinga: tai 1960 metais sukurta ir modernizuota branduolinė ginkluotė, suteikianti galimybę atlikti aukšto tikslumo bombardavimą.

  Dar šia tema

  Mokslininkai perspėjo apie galimą JAV branduolinio smūgio grėsmę amerikiečiams
  JAV atskleidė branduolinio ginklo prieš Rusiją galimybes
  Rusija gavo naujų branduolinio atgrasymo galimybių
  JAV sukurs naują branduolinį ginklą
  Tegai:
  branduolinė bomba, Baltijos šalys, JAV

  Svarbiausios temos