11:40 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Lenkijos parlamento narys mano, kad sprendimas pašalinti paminklus Tarybų kareiviams buvo Seimo klaida

  VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Seniausias Lenkijos Seimo narys, dabartinio ministro pirmininko Mateušo Moraveckio (Mateusz Morawiecki)  tėvas Kornelis Moraveckis vertina sprendimą demontuoti paminklus tarybiniams kareiviams, kurie žuvo Lenkijos išvadavimo metu, kaip smulkmenišką.

  Moraveckis Vyresnysis buvo vienas iš deputatų, kurie balsavo prieš įstatymo, numatančio paminklų sovietų kareiviams nugriovimą, priėmimą. Interviu RIA Novosti parlamentaras toliau tvirtina, kad Seimo priimtas sprendimas buvo klaidingas.

  "Manau, kad buvo padaryta klaida. Tai smulkmeniškumas. Aš buvau prieš tai. Šis klausimas yra labai svarbus Lenkijos ir Rusijos santykiuose. Jis yra gana simboliškas", — sakė Moraveckis.

  Parlamentaras nesuriša Lenkijos išvadavimo nuo fašizmo su socialistine sistema, kuri buvo įkurta šalyje po Antrojo Pasaulinio karo. Pasak Moraveckio, net jei komunizmas atnešė į Lenkiją tam tikrą "laisvės trūkumą", be tarybų kareivių pati šalis neturėtų pakankamai jėgų išsivaduoti nuo vokiečių.

  Seimo deputatas išreiškė viltį, kad šiuo klausimu Rusija ir Lenkija žengs į "santykių atšilimo kelią".

  Be to, Moraveckis Vyresnysis interviu pareiškė, kad jis buvo labai nusivylęs tuo, kad Lenkijos vyriausybė, žiniasklaida, o galima pasakyti, kad ir Lenkijos elitas labai nuteikia lenkus prieš rusus.

  Taip pat parlamentaras apgailestavo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nesulaukė oficialių sveikinimų iš oficialiosios Varšuvos po pergalės rinkimuose kovo mėnesį.

  Praėjusį rudenį Lenkijoje įsigaliojo įstatymo pataisos dėl komunizmo ar kitos totalitarinės sistemos propagandos draudimo. Be kita ko, naujovės numato sovietinių paminklų nugriovimą.

  Lenkijos Nacionalinės atminties institutas įvertino, kad visoje šalyje reikės nugriauti daugiau kaip 450 paminklų, kurių 230 yra įrengti Raudonosios armijos kareivių garbei. Visi paminklai turi būti pašalinti iš viešųjų vietų per metus. Įstatymas netaikomas kapinių ir laidojimo vietoms.

  Rusija jau ne kartą atkreipė dėmesį į tai, kad Lenkijoje vyksta karas su paminklais, o Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pabrėžė, kad šioje šalyje "sąmoningai, nuosekliai, masiškai diegiama rusofobija kaip nacionalinė idėja".

  Dar šia tema

  Tarybinių karių paminkliniai akmenys liks Antakalnio kapinėse iki gegužės
  Demontuotas paminklas tarybiniams aktyvistams
  Vanagaitės humanizmas: lietuviai turi žinoti apie nacių nusikaltimus
  Tegai:
  tarybinis paminklas, Kornelis Moraveckis, Lenkija

  Svarbiausios temos