22:09 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Šis teismo procesas gavo mažiau atgarsių nei kiti ieškiniai, kuriuos Nacionalinės demokratų partijos komitetas pateikė prieš Trampą, Rusiją ir "WikiLeaks"

  VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Vašingtono teismas atmetė dviejų Demokratų partijos rėmėjų  ir buvusio  JAV prezidento Donaldo Trampo rinkiminės kampanijos atstovo Rodžerio Stouno ieškinį dėl  "sąmokslo su Rusija", rašo RIA Novosti su nuoroda į teismo sprendimą.

  Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
  © AFP 2019 / NICHOLAS KAMM

  Šis teismo procesas gavo mažiau atgarsių nei kiti ieškiniai, kuriuos Nacionalinės demokratų partijos komitetas pateikė prieš Trampą, Rusiją ir "WikiLeaks". Šį ieškinį nagrinėja Niujorko teismas.

  Ieškovai byloje prieš Trampo štabą ir Stouno būstinę teigė, kad jų teisės buvo pažeistos, kai "WikiLeaks" paskelbė partijos vadovų, gautų iš Demokratinės partijos serverių, korespondenciją. Remiantis JAV žvalgybos tarnybų prielaidomis, ieškovai taip pat teigė, kad Rusija buvo susijusi su įsilaužimu į serverius ir tolesniu jų turinio skelbimu (Maskva tai neigia).

  Ieškovai mano, kad buvęs Trampo rinkimų štabo patarėjas Rodžeris Stounas keitėsi pranešimais su "WikiLeaks" ir "Guccifer 2.0" programišiais, kuriuos JAV žvalgybos agentūros taip pat sieja su Rusijos vyriausybe ir "WikiLeaks". Pasak ieškovų, tai įrodo "sąmokslą" tarp Trampo būstinės ir Rusijos.

  Teisėja Ellen Huvell išleido 45 puslapių sprendimą, kuriame nurodė, kad ieškinys buvo atmestas dėl procedūrinių priežasčių: ieškovai neįrodė, kad byla atitinka teismo jurisdikciją.

  "Reikia pabrėžti, kad teismo sprendimas nepagrįstas išvadomis, kad 2016 metų Prezidento rinkimų kampanijoje nebuvo sąmokslo tarp atsakovų ir Rusijos", — patikslina teismas.

  "Ieškovai pateikė ieškinį ne į tą instituciją. Teismas neužims jokios pozicijos, remdamasis ieškovų teiginiais. Teismas tik konstatuoja, kad ieškovai nesugebėjo pakelti įrodymų naštos, kad šis teismas yra tinkama vieta nagrinėti šią bylą. Taip pat ieškovai neturi teisės teismo jurisdikcijos nustatymo procedūrai atlikti ", — pareiškė teisėja, pridėdama, kad ieškinys buvo atmestas.

  Ieškovai bandė pagrįsti teismo jurisdikciją tuo, kad Trampo kampanijos būstinė dirbo ir Vašingtone, todėl Kolumbijos apygardos teismas gali nagrinėti šią bylą. Teismas nesutiko su tuo. "Priešrinkiminiai susitikimai, rinkimų kampanija ir kita įprastinė politinė veikla yra nesusiję su tariamu sąmokslu", — rašo teisėja.

  Tariamų ryšių tarp Trampo ir Rusijos tyrimą jau apie pusantrų metų atlieka specialusis prokuroras Robertas Miuleris, tačiau iki šiol pareikšti kaltinimai tiesiogiai nesusiję su Trampu. Kremlius ir Baltieji rūmai neigia bet kokius Rusijos ir Trampo ryšius. 

  Dar šia tema

  JAV kaltina Rusijos strateginių tyrimų institutą kišimusi į rinkimus
  Tegai:
  sąmokslas, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos