08:11 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  265

  Anot Amerikos finansų specialistų, dabartinė ekonomika vystosi panašiai kaip 1998 metais, kai įvyko pasaulinė krizė

  VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. "Bank of America" perspėjo apie galimą 1997-1998 metų pasaulio ekonomikos krizės pasikartojimą, rašo "Bloomberg".

  Finansų organizacijos ekspertai išanalizavo tendencijas pasaulio vertybinių popierių rinkoje ir padarė išvadą, kad jos yra panašios į situaciją 1998 metais, kai įvyko ekonominė krizė Azijos regione, o Rusija paskelbė defoltą. 

  "Nuolatinis augimas JAV, obligacijų pajamingumo kreivės išlyginimas, besivystančių šalių rinkų mažėjimas — visa tai panašu į 20 metų senumo įvykių aidą", — pareiškė "Bank of America"  vyriausiasis investicijų analitikas Maiklas Harnetas.

  Visus išvardytus simptomus analitikai lygina su 1990-ųjų situacija. Šio dešimtmečio pradžioje griežtesnė finansų politika paskatino dolerio stiprinimą, ir per trejus metus jis pabrango 25 proc. Besivystančių šalių rinkos tuo metu taip pat buvo nusmukusios. Dabar, kaip pabrėžia bankas, besivystančių šalių obligacijų rinka mažėja ir siekia žemiausią lygį nuo pasaulinės finansinės krizės pradžios.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva turi nutraukti santykius su ES tautos išsaugojimo labui
  Tegai:
  krizė, ekonomika, JAV

  Svarbiausios temos