19:58 2019 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  policija Eimsberyje, nuotrauka iš įvykio vietos

  Skotland Jardas pareiškė, kad žmonės Eimsberyje buvo apnuodyti "Novičiok"

  © AP Photo / Matt Dunham
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  3201

  Kol kas policija neturi duomenų apie tai, kaip apsinuodijo nukentėjusieji, jie nesilankė vietose Solsberyje, kur buvo Skripaliai

  VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Eimsberio mieste vyras ir moteris buvo apnuodyti ta pačia nervus paralyžuojančia medžiaga kaip ir buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis bei jo dukra Solsberyje, praneša RIA Novosti su nuoroda į kovos su terorizmu koordinatorių Nilą Basu.

  Pasak jo, vakar iš Porton Dauno buvo gauti tyrimo rezultatai, kurie rodo, kad tie du žmonės buvo apnuodyti ta pačia nervus paralyžuojančia medžiaga "Novičiok".

  Tuo tarpu Skotland Jardas dar nežino, kaip apsinuodijo nukentėjusieji. Basu pabrėžė, kad jie nesilankė vietose Solsberyje, kur buvo Skripaliai.

  Pasak Basu, dar reikia išsiaiškinti, ar šie du incidentai yra susiję ir ar kalbama apie medžiagą iš tos pačios partijos. Jis pridūrė, kad jis dar negali daryti prielaidų, ar aukos buvo susijusios su Skripaliais, ar apsinuodijimas buvo pasikėsinimas nužudyti, ar atsitiktinumas.

  "Mes neturime jokių žvalgybos duomenų ar įkalčių, įrodančių, kad jie buvo kieno nors taikiniai. Niekas jų biografijoje į tai nenurodo", — paaiškino Basu.

  Basu pridūrė, kad tyrimas Eimsberyje tęsiasi, jame dalyvauja apie šimtas kovos su terorizmu detektyvų. Darbe dalyvauja 12 struktūrų atstovai.

  Anksčiau policija teigė, kad du Didžiosios Britanijos piliečiai, 44 metų moteris ir 45 metų vyras, buvo rasti be sąmonės viename iš namų Eimsberyje. Abu minėti pacientai šiuo metu gydomi Solsberio rajono ligoninėje, toje pačioje ligoninėje buvo gydomi ir Skripaliai.  Iš pradžių buvo įtarta, jog šie asmenys apsinuodijo narkotikais iš užterštos siuntos.

  Eimsberis yra beveik per 12 kilometrų nuo Solsberio, kur šių metų kovą buvęs Rusijos karinės žvalgybos karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo rasti susmukę ant suolelio prie vieno prekybos centro. Britai tvirtina, kad Rusija yra prisidėjusi prie Skripalių  apnuodijimo. Rusija kategoriškai neigia šiuos kaltinimus, pabrėždama, kad Britanija nepateikė jokių įrodymų. Dėl skandalo Britanija ir keletas kitų šalių nusprendė išsiųsti daugiau nei 100 Rusijos diplomatų. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių.

  Dar šia tema

  Solsberyje apsinuodiję "nežinoma medžiaga" hospitalizuoti du žmonės
  Rusijos ambasada JK pakomentavo Julijos Skripal pranešimą
  Zacharova pavadino incidentą Solsberyje "neapsakoma gėda"
  Tegai:
  "Novičiok", Scotland Yardas, Eimsberis
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos