00:57 2019 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1294
 • RUB74.7569
  Potvynių metu sugriauti namai Japonijoje, archyvinė nuotrauka

  Japonijoje dėl liūčių žuvo apie 100 žmonių

  © REUTERS / Issei Kato
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30 0 0

  Japonijos orų tarnyba įspėja apie naujų nuošliaužų ir potvynių grėsmę

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Potvynių Japonijoje padarinių aukų skaičius išaugo iki šimto žmonių, praneša RIA Novosti.

  "Kyodo" naujienų agentūra pranešė, kad Kurasiki miesto Okajamos prefektūroje rasti dar septyni žuvusieji potvynių metu. Televizijos kanalo "NHK" teigimu, daugiau kaip 50 žmonių yra dingę be žinios.

  Japonijos orų tarnyba įspėja apie naujų nuošliaužų ir potvynių grėsmę.

  Praėjusios savaitės pabaigoje liūtys užtvindė centrinę ir pietvakarių Japonijos dalį. Iki sekmadienio ryto Gifu prefektūroje iškrito daugiau nei 1050 milimetrų kritulių, Ehimės prefektūroje — 745 mm, Kijote — 465 milimetrų, Hirosimoje — 442 mm, Hyoge — 430 milimetrų. Okajamos prefektūroje, kur daugelis namų buvo užtvindyti iki antrojo aukšto ir aukščiau kritulių lygis siekė 310 milimetrų. Tai yra nuo dviejų iki trijų kartų daugiau nei vidutinė mėnesio norma.

  Labiausiai nukentėjo Hirosimos perfektūra, kur upės tėkmė sugriovė geležinkelio tiltą, ir Ehimės prefektūra Šikoku saloje.

  Gelbėtojams pavyko evakuoti apie 1,8 tūkst. žmonių. Užtvindytų teritorijų evakuacijos punktuose yra daugiau kaip 32 tūkst. žmonių. Be elektros liko daugiau nei dvidešimt tūkstančių gyvenamųjų namų. Dviem su puse milijono japonų 15 iš 47 prefektūrų šalies rekomenduota arba įsakyta evakuotis.

  Ministro pirmininko Shinzo Abe biure atidaryta avarinė būstinė. Vyriausybės vadovas kviečia dėti visas pastangas evakuotis.

  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Japonijos Imperatoriui Akihito dėl daug gyvybių nusinešusių ir šalies miestus nuniokojusių potvynių.

  Skaudžios nelaimės akivaizdoje šalies vadovė išreiškė Lietuvos žmonių paramą ir palinkėjo stiprybės aukų šeimoms, artimiesiems ir visiems nukentėjusiesiems, taip pat susitelkimo šaliai tęsiant gelbėjimo darbus ir dingusiųjų paiešką.

  Premjeras Saulius Skvernelis taip pat pareiškė užuojautą Japonijos Ministrui Pirmininkui Shinzo Abe dėl žmonių gyvybes šioje šalyje nusinešusių potvynių bei nuošliaužų.
  „Esame sukrėsti ir liūdime dėl žmonių gyvybes nusinešusių katastrofiškų potvynių bei nuošliaužų Japonijoje. Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu norėčiau pareikšti nuoširdžią užuojautą Japonijos Vyriausybei ir aukų artimiesiems. Linkiu Jums ir Japonijos tautai ryžto ir stiprybės išgyvenant šią nelaimę", — sakoma premjero užuojautoje.

  Dar šia tema

  EK skyrė beveik 17 mln eurų nukentėjusiems nuo liūčių Lietuvoje
  Tegai:
  liūčių padariniai, Japonija

  Svarbiausios temos