02:10 2019 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1026
 • RUB70.7241
  Karinis biudžetas, archyvinė nuotrauka

  Stoltenbergas pasakė, kiek sąjungininkai gali dar išleisti gynybai

  © Depositphotos
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5101

  Dėkodamas Trampui už jo rūpestį Šiaurės Atlanto gynyba, NATO vadovas pareiškė, kad sąjungininkai galėtų skirti karinėms išlaidoms dar apie 300 mlrd. eurų

  VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. NATO sąjungininkai kartu su Kanada gali papildomai investuoti į gynybą iki 2024 metų apie 266 milijardų JAV dolerių, antradienį sakė generalinis aljanso sekretorius Jensas Stoltenbergas.

  "Norėčiau padėkoti visoms šalims už pastangas, kurias jos deda, ir norėčiau padėkoti prezidentui  Trampui už jo vadovavimą gynybos išlaidų srityje, tai turi įtakos. Praėjusiais metais prezidento iniciatyva mes susitarėme parengti nacionalinius planus padidinti gynybos išlaidas ir, remdamiesi šiais planais, tikimės, kad Europos sąjungininkai ir Kanada iki 2024 metų papildomai investuos dar 266 milijardus dolerių", — cituoja Stoltenbergą RIA Novosti.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas prieš kelionę į NATO aukščiausiojo lygio susitikimą dar kartą paragino NATO šalis padidinti gynybos išlaidas.

  "NATO šalys turi mokėti DAUGIAU, JAV turi mokėti MAŽIAU. Antraip tai labai nesąžininga", — rašė Twitter Trampas.

  Trampas dalyvaus Šiaurės Atlanto aljanso viršūnių susitikime liepos 11-12 dienomis Briuselyje.

  "Aš rengiuosi kelionei į Europą. Pirmasis susitikimas — NATO. Jungtinės Amerikos Valstijos išleidžia daug daugiau nei bet kuri kita šalis, kad ją (Europą — Sputnik) apsaugotų.  Tai nesąžininga JAV mokesčių mokėtojų atžvilgiu. Be to, prarandame 151 milijardų dolerių, prekiaudami su Europos Sąjunga. Apmokęstina mus dideliais mokesčiais ir (sukuria — Sputnik) kliūtis", — rašoma prezidento Twitter žinutėje.

  Trampas ne vieną kartą ragino Aljanso partnerius įgyvendinti Bukarešte pasiektus susitarimus padidinti išlaidas gynybai iki 2 proc. BVP, grasindamas sumažinti JAV dalyvavimą bendrojo NATO narių saugumo programose.

  Lietuva ketina per 2018 metus skirti gynybai 873 milijonus eurų, tai 2,006 proc. šalies BVP.

  Dar šia tema

  Lietuvos Respublikos gynybos biudžetas
  Grybauskaitė susitiko su Kongreso atstovu, kuris pažadėjo lėšų gynybai
  Tegai:
  išlaidos gynybai, NATO, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos