16:00 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Buvęs Ukrainos gynybos ministras taip pat pasiūlė, kad prezidentas būtų teisiamas už įstatymo pažeidimą ir už tai, kad jo "nusikalstamos veikos ar nusikalstamas neveikimas sukėlė rimtų padarinių šaliai"

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Buvęs Ukrainos gynybos ministras Anatolijus Gricenko pareiškė, kad jam gėda dėl to, jog jo šalies prezidentas Petro Porošenko "paskendo korupcijoje", sakė jis interviu televizijos kanalui "NewsOne".

  Anot Gricenko, prieš ateinant į valdžią Porošenko, nė vienas Ukrainos prezidentas negirdėjo skundų iš Europos Sąjungos dėl nepakankamos kovos su korupcija, o dabar ES nurodo Ukrainai, kad šioje srityje reikia rimto darbo.

  "Man gėda, kad jai (Ukrainai — Sputnik) atstovauja toks prezidentas. Net Janukovičiaus laikais, Juščenko, Kučma, Kravčiuko, bet kurio prezidento laikais tokiame aukščiausiojo lygio susitikime (Ukrainos ir ES aukščiausiojo lygio susitikimas — Sputnik) nebuvo girdėti: "Ir jūs nesukūrėte iki galo antikorupcinio teismo". Ir prezidentas Porošenko stovi, apsikabina ir bučiuojasi, juokiasi ir mano, kad tai ne apie jį. Gėda, kad mūsų šaliai atstovauja asmuo, kuris yra paskendęs korupcijoje", — sakė buvęs valstybės pareigūnas.

  Politikas taip pat spėja, kad dabartinis Ukrainos vadovas ateityje bus teisiamas.

  "Aš garantuoju, kad prezidentas bus teisiamas. Tais atvejais, kai jis pažeidė įstatymą, kai jo nusikalstamos veikos ar nusikalstamas neveiklumas sukėlė rimtų pasekmių šaliai, tos atsakomybės jis neišvengs", — pabrėžė Gricenko.

  Anksčiau Aukščiausioji Rada priėmė įstatymą, kuris inicijavo antikorupcinio teismo sukūrimą. Tačiau nepranešama, kada būtent atitinkamas departamentas galės pradėti dirbti. Porošenko sakė, kad jis padės kuo greičiau sukurti Aukščiausiąjį antikorupcinį teismą. Tokios institucijos įsteigimas yra sąlyga, kurią iškėlė Tarptautinis valiutos fondas, kad Ukrainai būtų suteikta kita paskolos dalis. 

  Dar šia tema

  Porošenko tikrina, kiek teisėtai Janukovičius neteko prezidento posto
  Donbaso tribunolas Porošenko pripažino kaltu dėl karo nusikaltimų
  EP nariai paragino Porošenko vadovauti gėjų paradui Kijeve
  Tegai:
  politika, korupcija, Petro Porošenka, Ukraina

  Svarbiausios temos