01:45 2019 Kovo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB73.0040
  Советские штурмовики

  NATO šalys sutiko atsikratyti sovietinės karinės įrangos

  © Sputnik / Илья Питалев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (181)
  70 0 0

  Deklaracijoje, patvirtintoje po pirmosios Aljanso viršūnių susitikimo Briuselyje dienos, teigiama, kad dalyvaujančios valstybės turi tobulinti ginkluotųjų pajėgų sąveiką

  VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. NATO narės susitikime Briuselyje sutiko atsikratyti kai kuriose valstybėse likusios Tarybų Sąjungos ir Rusijos gamybos karinės įrangos, praneša RIA Novosti su nuoroda į pirmosios aukščiausiojo lygio susitikimo dienos galutinį dokumentą.

  Aljansas planuoja "pagerinti ginkluotųjų pajėgų sąveiką, stengtis tinkamai spręsti esamos priklausomybės nuo paveldėtos Rusijos kilmės karinės įrangos klausimą", sakoma deklaracijoje.

  Šiaurės Atlanto aljanso šalys ketina "įdiegti naujoves ir išlaikyti savo technologinį pranašumą".

  JAV daug kartų ragino Aljanso valstybes padidinti karines išlaidas. Tačiau kai kurie Rusijos ekspertai mano, kad tokiu būdu Vašingtonas nori priversti Europos valstybes įsigyti seną amerikietišką įrangą, kurią jau nustojo eksploatuoti.

  Be to, pagal Europos Komisijos planą, Europos Sąjunga ketina supaprastinti kariuomenės ir karinės įrangos judėjimą jos teritorijoje. Vakarų ekspertai pažymėjo, kad Baltijos valstybių geležinkelių infrastruktūra ir keliai nėra tinkami greitai perkelti karinę įrangą ir NATO karius konflikto atveju. Geležinkeliai regione buvo išsaugoti nuo Sovietų Sąjungos laikų.

  Birželio mėnesį Lietuvoje vykusių karinių pratybų metu įvyko trys avarijos, kuriose dalyvavo Šiaurės Atlanto aljanso karinė įranga.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad Rusija nieko nepuolė ir neketina pulti, o NATO tiesiog pasinaudoja galimybe, kad dislokuotų daugiau karių prie Rytų Europos sienos.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (181)

  Dar šia tema

  Lietuva palaiko JAV poziciją dėl NATO karinių išlaidų didinimo
  Lietuva susitarė su NATO pateikti pasiūlymus dėl Baltijos šalių oro gynybos
  Andriukaitis didžiausia nepriklausomybės atkūrimo klaida laiko "desovietizaciją"
  Tegai:
  karinė bazė, karinė technika, NATO viršūnių susitikimas, NATO, Briuselis

  Svarbiausios temos