09:35 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)
  65

  Pasak respublikos vadovės, dujotiekio statybos projektas yra geopolitinis, politizuotas, neturintis ekonominio pagrindo

  VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė įvertino JAV lyderio Donaldo Trampo kritiką "Nord Stream-2" atžvilgiu kaip visiškai pagrįstą, pranešė RIA Novosti.

  Trečiadienį Trampas pareiškė, kad Rusija kontroliuoja Vokietiją dujų tiekimais. Jo nuomone, Vokietija moka "milijardus dolerių" už Rusijos dujas, o JAV privalo apsaugoti ją nuo Maskvos. Be to, Amerikos lyderis atkreipė dėmesį į tai, kad tuo pačiu metu Berlyne NATO moka šiek tiek daugiau nei vieną procentą BVP.

  "Mes žinome, kad Rusija visada darė įtaką vidaus politikai, naudodama energetikos priemones, todėl manau, kad tokia kritika yra pagrįsta", — sakė Grybauskaitė.

  Pasak Lietuvos vadovės, respublika visada laikėsi nuomonės, kad "Nord Stream-2" projektas yra geopolitinis, politizuotas, neturi ekonominio pagrindo ir "suvaržo kai kurias Europos valstybes, kai jos laikosi laisvos energetikos politikos".

  Dujotiekis "Nord Stream-2"

  Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Dujotiekį planuojama nutiesti šalia "Nord Stream".

  Leidimą dujotiekio statybai jau išdavė Vokietija, Suomija ir Švedija. "Nord Stream-2" taip pat turi gauti sutikimą iš Danijos.

  Kai kurios šalys — pirmiausia, Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, ir JAV, turinti  platų užmojį eksportuoti savo SGD į Europą, — priešinasi projekto įgyvendinimui.

  Be to, Latvija, Lietuva ir Lenkija kartu paskelbė, kad nepritaria "Nord Stream-2" statybai. Šių šalių lyderiai įsitikinę, kad tai yra politinis projektas.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad dujotiekio tiesimas nėra poveikio kai kurioms šalims priemonė. Pasak Vladimiro Putino, Maskvai šis projektas turi tik ekonominę vertę.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)

  Dar šia tema

  JAV pažadėjo Vokietijai, kad nesiims sankcijų prieš "Nord Stream-2"
  "Die Welt" paaiškino, kodėl JAV negalės blokuoti "Nord Stream-2"
  Lenkijos premjeras mano, kad ateityje Europai nereikės "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2, ekonomika, Donaldas Trampas, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos