10:58 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasaulio futbolo čempionatas 2018 metais Rusijoje (85)
  63

  Už pirmą vaizdo įrašą Vida gavo tik įspėjimą, o antrasis istorijos veikėjas Vukojevičius privalo sumokėti 15 tūkst. Šveicarijos frankų

  VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Tarptautinė futbolo federacija nusprendė nebausti Kroatijos rinktinės gynėjo Domagojaus Vidos dėl antrojo vaizdo įrašo, kuriame jis skandavo Ukrainos nacionalistų šūkį.

  "FIFA drausmės komisijos vadovas konstatavo, kad jis (vaizdo įrašas — Sputnik) buvo užfiksuotas prieš tai, kai FIFA paskelbė pirmą sprendimą dėl bausmės Vidai, ir padarė išvadą, kad futbolo žaidėjas nepažeidė FIFA taisyklių", — skelbiama FIFA pranešime, kurį pateikė žurnalistas Ričardas Konvejus Twitter.

  Vaizdo įraše, apie kurį eina kalba, Vida gėrė alų ir šaukė "Slava Ukraine". Vaizdo įrašą išplatino Facebook vartotojas Danilo Jakovlevas. Tai buvo antrasis vaizdo įrašas, kuriame Kroatijos futbolininkas skandavo Ukrainos sukilėlių armijos* šūkį.

  Skandalingas vaizdo įrašas

  Pirmasis vaizdo įrašas pasirodė po Kroatijos pergalės prieš Rusijos rinktinę čempionato ketvirtfinalyje. Vaizdo įraše Vida šaukė "Slava Ukraine", o Kroatijos delegacijos narys Ognenas Vukojevičius pridūrė, kad tai buvo pergalė "už "Dinamą" ir Ukrainą". Abu kroatai anksčiau žaidė "Dinamo" Kijeve.

  FIFA skyrė Vidai įspėjimą, tačiau nediskvalifikavo jo, o Vukojevičiui buvo skirta 15 tūkstančių Šveicarijos frankų bauda. Kijevas paskelbė, kad ten pasirengę sumokėti šią sumą vietoj Vukojevičiaus, tačiau jis atsisakė, pabrėždamas, kad neturi priekaištų FIFA.

  Vida atsiprašė už šį vaizdo įrašą ir sakė, kad jo pareiškime nebuvo jokios politinės potekstės, jis tik išreiškė padėką ukrainiečiams už jų paramą. Po pusfinalio jis dar kartą atsiprašė, pripažindamas, kad padarė klaidą.

  "Slava Ukraini! Herojam slava!" — Ukrainos sukilėlių armijos* šūkis. Antrojo pasaulinio karo metu ji kovojo su sovietų kariuomene nacių pusėje. Pastaraisiais metais nacių bendrininkų sveikinimas įgijo populiarumą Ukrainoje ir dažnai naudojamas šiuolaikinėje politikoje.

  * Organizacija, uždrausta Rusijoje

  Temos:
  Pasaulio futbolo čempionatas 2018 metais Rusijoje (85)
  Tegai:
  futbolas, Pasaulio futbolo čempionatas, FIFA

  Svarbiausios temos