05:13 2019 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

  Trampas pareiškė apie Putino atsakomybę už kišimąsi į JAV rinkimus

  © AP Photo / Chris Jackson
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4201

  Interviu "CBS" televizijai Donaldas Trampas sakė, kad Vladimirą Putiną laiko kaltu, nes jis – Rusijos lyderis

  VILNIUS, liepos 19 – Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, neva Rusijos vadovas yra asmeniškai atsakingas dėl "kišimosi" į Amerikos prezidento rinkimus, praneša RIA Novosti.

  Interviu "CBS" televizijai Donaldas Trampas sakė, kad Vladimirą Putiną laiko kaltu, nes jis – Rusijos lyderis.

  "Taip, nes jis yra šalies vadovas. Tai yra tas pats, kaip aš laikau save atsakingu už tai, kas vyksta šioje šalyje. Taigi, žinoma, kaip šalies lyderį, galėtumėte laikyti jį atsakingu", — sakė jis interviu televizijos kanalui "CBS".

  Konferencijoje Helsinkyje JAV prezidentas teigė, kad skandale su galimu "Rusijos kišimusi" į JAV rinkimus "kaltos abi pusės". Dėl šio pareiškimo Trampas buvo iškritikuotas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Be to, jis pridūrė, kad nemato Rusijos įsikišimo, kurį taip pat neigia Maskva, įrodymų. Kitą dieną po susitikimo Trampas žurnalistams sakė, kad padarė išlygą ir iš tiesų  turėjo galvoje ką kita — kad Rusija galėjo įsikišti į rinkimus.

  Savo ruožtu Jungtinių Valstijų Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovas pareiškė, kad Amerikos žvalgybos bendruomenė laikosi savo pozicijos, jog Maskva kišosi į rinkimus, nepaisant to, ką mano prezidentas.

  Kaltinimai Rusijai

  Plačiam tyrimui dėl taip vadinamo sąmokslo su Maskva vadovauja specialusis prokuroras Robertas Miuleris bei abu Kongreso rūmai. Jokių įrodymų apie bet kokį "įsikišimą" nebuvo suteikta, nepaisant to, kad tyrimas tęsiasi jau daugiau nei metus.

  Rusija ne vieną kartą neigė kaltinimus dėl kišimosi į JAV 2016 metų rinkimus. Be to, Putinas sakė, kad ši byla – vidinis kivirčas Jungtinėse Amerikos Valstijose.

  Dar šia tema

  Puškovas paaiškino, kodėl Trampas neigia "Rusijos įsikišimą"
  Trampas su Putinu mus pamiršo. Ir sutarė draugauti
  Vakarų žiniasklaida pastebėjo, kaip Trampas mirktelėjo Putinui
  Tegai:
  rinkimai, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos