05:02 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Solsberis

  Policija nustatė įtariamuosius Skripalių apnuodijime, praneša žiniasklaida

  © Depositphotos / 1000Words
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (109)
  87

  Britų žiniasklaida rašo, kad apnuodijimą galėjo įvykdyti šešių žmonių grupė, kurioje "pagrindinį vaidmenį" atliko moteris

  VILNIUS, liepos 19 – Sputnik. Didžiosios Britanijos policija mano, kad buvęs GRU pareigūnas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo apnuodyti kelių žmonių ir kad prie to prisidėjo išeiviai iš Rusijos, rašo britų žiniasklaida.

  Anksčiau leidinys "The Daily Mail" su nuoroda į šaltinį žvalgyboje pranešė, kad apnuodijimą galėjo įvykdyti šešių žmonių grupė, kurioje "pagrindinį vaidmenį" atliko moteris.

  "Šaltinis pranešė agentūrai, kad tyrimas mano, jog jis nustatė įtariamuosius, kaltus dėl išpuolio prieš Skripalius", — sakoma asociacijos "Press Association" pranešime Twitter.

  ​"Tyrėjai įsitikinę, kad įtariamieji yra rusai", — pranešė "ITV" televizijos kanalas, cituodamas "Press Association". Jie taip pat tikina, kad prie apnuodijimo prisidėjo keli žmonės. Tyrime buvo naudojami kamerų įrašai ir duomenys apie tuos, kurie atvyko į šalį tuo metu, rašo žiniasklaida.

  Skripalio byla

  Kovo 4-ąją buvęs Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) pareigūnas pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo rasti be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje. Londonas teigia, kad prie apnuodijimo prisidėjo Rusija.

  Britanijos valdžia mano, kad Skripaliai galėjo buvo apnuodyti nervus paralyžuojančia medžiaga, sukurta pagal programą "Novičiok". Maskva pareiškė, kad nei Tarybų Sąjungoje, nei Rusijoje niekada nebuvo cheminio ginklo sukūrimo programos  pavadinimu "Novičiok".

  Maskva kategoriškai neigia visus kaltinimus. Be to, Rusija ne kartą siūlė Britanijai suteikti paramą, tiriant šią bylą. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad kaltinti Rusiją prisidėjimu prie "Skripalio bylos" be įrodymų yra nepriimtina.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (109)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo žmonių apsinuodijimo Eimsberyje aplinkybės
  Incidentas Eimsberyje nebuvo "Rusijos užpuolimas", teigia Londonas
  Skotland Jardas pareiškė, kad žmonės Eimsberyje buvo apnuodyti "Novičiok"
  Tegai:
  "Skripalių byla", Julija Skripal, Sergejus Skripalis

  Svarbiausios temos