20:58 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  99

  Kad Ukrainos civiliniai laivai nebūtų susprogdinti tokių užtvarų vietose, Gaidukas pasiūlė, kad juos lydėtų karinis laivakelis karavanų sudėtyje

  VILNIUS, liepos 20 — Sputnik. Buvęs Ukrainos karinio jūrų laivyno vadas, viceadmirolas Sergejus Gaidukas "Gromadskoje radio" eteryje pareiškė apie būtinybę užminuoti Azovo jūrą, rašo RIA Novosti.

  Pasak jo, Azovo jūros dugne išdėstyti sprogstamieji ir neperleidžiamieji užtvarai leis šaliai išvengti nuostolių, patiriamų dėl Rusijos karinių laivų veiklos, ir apsaugos Ukrainą nuo galimo Rusijos desanto nusileidimo.

  Kad Ukrainos civiliniai laivai nebūtų susprogdinti tokių užtvarų vietose, Gaidukas pasiūlė, kad juos lydėtų karinis laivakelis karavanų sudėtyje.

  Be to, viceadmirolas paragino atlikti karines pratybas Azovo pakrantėje, Ukrainoje, kad kariai išmoktų pasipriešinti Rusijos kariuomenei.

  Ukrainos valdžios institucijos ir vadai periodiškai pareiškia, kad Rusija ruošiasi pulti šalį. Pavyzdžiui, praėjusiais metais generolas Igoris Romanenko patikino, kad Rusijos kariuomenė netrukus panaudos povandeninius laivus ar kruizines raketas prieš Ukrainą. Valstybės Dūmoje Romanenko pareiškimai buvo lyginami su anekdotais.

  Kijevas kaltina Rusiją "agresija" ir kišimusi į šalies vidaus reikalus. Maskva ne kartą atmetė šiuos kaltinimus. Rusija nedalyvauja Ukrainos vidaus konflikte ir yra suinteresuota, kad Ukraina išspręstų vidaus politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Porošenko vėl pažadėjo iškelti Ukrainos vėliavą virš Sevastopolio
  Rados narys paskelbė, kad Ukrainos klausimas pradeda erzinti Europą
  Kijevas paskelbė apie sankcijų Krymui "niekingumą"
  Tegai:
  karas, Ukraina

  Svarbiausios temos