05:44 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  258

  Naujausi Rusijoje sukurti ginklai gerokai viršija galingiausius ginklus kitose šalyse

  VILNIUS, liepos 21 — Sputnik. Pagal SofRep portalo tyrimą, kuriame daugiausia publikuojami CŽV veteranų ir specialiųjų operacijų pajėgų straipsniai, Rusijos branduoliniai ginklai yra keletą kartų stipresni už JAV.

  Leidinyje rašoma, kad bombų, pnaudotų Hirosimoje ir Nagasakyje, galia buvo atitinkamai 15 ir 21 kilotonų. Daugiau nei keturis kartus pagal šį parametrą yra galingesnė "American Trident" raketa (100 kilotonų). Pati galingiausia Šiaurės Korėjos bomba, anot "SofRep", yra 250 kilotonų, o amerikiečių "Minuteman" — 475 kilotonų galingumo.

  Naujausios raketos Avangard paleidimas
  Министерство обороны РФ

  Kinijos raketa "Dongfeng-31" daugiau nei dvigubai galingesnės už Jungtinių Amerikos Valstijų konkurentes. Jos galia yra apie tūkstantis kilotonų. Tačiau Vašingtonas gali pasipriešinti šiam ginklui termobranduoline bomba B-53, kurios galia yra devyni tūkstančiai kilotonų.

  Naujausi Rusijos ginklai

  Nepaisant to, pabrėžiama, kad naujausi Rusijoje sukurti ginklai gerokai viršija galingiausius ginklus kitose šalyse. Taigi, "Sarmato" pajėgumas yra 50 tūkstančių kilotonų, o povandeninio laivo "Status-6" torpedų — šimtas tūkstančių kilotonų. Šie rodikliai rodo, kad Rusijos branduoliniai ginklai aplenkia JAV pajėgas ne mažiau kaip 5,5 ir 11,1 karto, atitinkamai.

  Kosmodromas Vostočnyj, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Игорь Агеенко

  Kovo mėnesį pranešime Federalinei asamblėjai Putinas kalbėjo apie naujausius Rusijos strateginių ginklų tipus. Visų pirma jis paskelbė, kad pradėjo kurti specialų ginklą, kuris nenaudoja balistinės skrydžio trajektorijos ir dėl to atsparus priešraketinės gynybos sistemoms. Pranešime Putinas parodė raketų komplekso bandymų vaizdo įrašą, parodė Rusijos raketos su atominiu bloku ir "Sarmato" kompleksu veikimą.

  Rusijos lyderis taip pat kalbėjo apie nepilotuojamus povandeninius aparatus, galinčius judėti labai giliai ir įveikti tarpkontinentinius nuotolius greičiu, daug kartų viršijančiu povandeninių laivų, pažangiausių torpedų ir visų rūšių laivų maksimalų greitį. Tokiuose nepilotuojamuose aparatuose gali būti įrengta tiek tradicinė, tiek branduolinė ginkluotė, kuri leis jiems pasiekti daugybę tikslų, įskaitant orlaivius, pakrančių įtvirtinimus ir infrastruktūrą. Be to, Rusijos lyderis nenurodė projekto pavadinimo, nors žiniasklaida mano, kad Putinas kalbėjo apie "Status-6" kompleksą.

  Dar šia tema

  "The National Interest" papasakojo apie Vakarų baimę dėl Rusijos ginklų
  Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas įvardijo galingiausią šalies ginklą
  Tegai:
  ginkluotė, Amerika, Rusija

  Svarbiausios temos