09:41 2019 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1067
 • RUB70.6938
  Prancūzijos ekonomikos ir finansų ministras Bruno Le Maire

  Paryžius paskelbė prekybos karo tarp ES ir JAV pradžią

  AP Photo/Jose Luis Magana
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  51 0 0

  Prancūzija paragino Vašingtoną panaikinti tarifų apribojimus ir "sugrįžti prie sveiko proto ir savo sąjungininkų pagarbos"

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Prancūzijos ekonomikos ir finansų ministras Bruno Le Maire pareiškė, kad prasideda prekybos karas tarp Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų, dėl kurio visi nukentės.

  "Visi G20 grupėje supranta, kad prekybos karas yra tikrovė ir čia kyla pavojus globaliam augimui", — cituoja Reuters Le Maire žodžius finansų G20 susitikime Buenos Airėse.

  Be to, Prancūzijos ministras paragino panaikinti tarifų apribojimus ir "grįžti prie sveiko proto ir pasaulinės prekybos taisyklių bei Vašingtono sąjungininkų pagarbos".

  Le Maire pabrėžė, kad jei JAV valdžios institucijos nustatys naujus muitus Europos prekėms, Briuselis neturės kito pasirinkimo, kaip imtis atsakomųjų priemonių.

  Nuo birželio JAV galiausiai įvedė muitus aliuminiui ir plienui iš Kanados, ES šalių ir Meksikos. Europos atsakomosios priemonės pradėjo veikti nuo liepos mėn. 25 procentų muitų tarifai buvo nustatyti maisto produktams, tabako gaminiams, drabužiams ir kai kurioms kitoms prekėms. Kai kurie produktai apmokestinami dešimčia procentų, o kai kurie — iki 50 procentų.

  Dar šia tema

  Europos Komisija įvedė muitus JAV prekių importui
  Kinija apkaltino JAV prekybos karo sukėlimu
  "Business Insider" paaiškino, kaip Trampo prekybos karas smogs JAV
  Prezidentė: JAV prekybos karas niekam nenaudingas
  Tegai:
  tarptautinė prekyba, prekybos karas, Europos Sąjunga (ES), Prancūzija, JAV

  Svarbiausios temos