23:57 2019 Kovo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas

  Graikijos URM vadovas Lavrovą pavadino vienu geriausių diplomatų pasaulyje

  © Sputnik / Максим Блинов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  3010

  Pasak Nikoso Kotziaso, jam bus malonu pamatyti savo kolegą iš Rusijos Atėnuose, nepaisant diplomatinio skandalo, kilusio tarp dviejų šalių praėjusią savaitę

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Graikijos užsienio reikalų ministras Nikosas Kotziasas aukštai įvertino Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą ir išreiškė viltį, kad pastaruoju metu atsiradusi įtampa Rusijos ir Graikijos santykiuose bus išspręsta draugiškai.

  Rusijos URM, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Apie tai Graikijos ministras pasakė interviu Atėnų naujienų agentūrai "АМНА".

  "Lavrovas, kurį aš laikau vienu iš geriausių diplomatų su tarptautiniu statusu ir su kuriuo mes turime draugiškus santykius, paprašė manęs pakviesti jį. Kad atvažiuotų į  Graikiją parengti ministro pirmininko pono [Aleksiso — Sputnik] Cipraso vizitą į Maskvą, kur vėl pakvietė jį. Aš padariau šį kvietimą, ir jei jis nori — tai atvažiuos, jei nenori — neatvažiuos, džiaugsiuosi jį vėl matydamas", — sakė Kotziasas.

  Praeitą savaitę Graikijos laikraštis "Katimerini" su nuoroda į aukšto rango diplomatinius šaltinius pranešė, kad Atėnai išsiunčia du Rusijos diplomatus ir uždraudžia dar dviem patekti į šalį.

  Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Рамиль Ситдиков

  Diplomatai buvo apkaltinti bandymu "kištis į Graikijos vidaus reikalus" ir padaryti "žalą nacionaliniam saugumui". Šią informaciją vėliau patvirtino Graikijos ministrų kabineto oficialus atstovas Dimitrisas Dzanakopulosas.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija perspėjo, kad analogiškai reaguos į Graikijos valdžios institucijų veiksmus. 

  Rusijos ambasadorius Graikijoje Andrejus Maslovas kategoriškai atmetė kaltinimus, pavadinęs įvardytas diplomatų išsiuntimo priežastis ir draudimą atvykti į šalį "visiška nesąmone" ir pabrėžė Atėnų kaltinimų nepagrįstumą. Vėliau Maslovas teigė, kad artimiausias Lavrovo vizitas į Graikiją dėl susiklosčiusios padėties "praranda aktualumą".

  Dar šia tema

  Eurokomisarė: ES nori atsikratyti keleto šalių "kaip smėlio maišų"
  Tegai:
  Nikosas Kotziasas, Sergejus Lavrovas, Graikija, Rusija

  Svarbiausios temos