17:07 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  JAV vadovas savo Twitter paskyroje paviešino kreipimąsi į Irano prezidentą, ragindamas jį būti atsargų

  VILNIUS, liepos 23 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad Iranas "kentės pasekmes", jei ir toliau grasins Jungtinėms Amerikos Valstijoms.

  "Irano prezidentui (Hassanui) Rouhani: niekada, niekada nebegrasinkite JAV arba jūs kentėsite nuo pasekmių, tokių, kokių  jūs niekada dar nematėte per visą istoriją. Mes jau ne ta šalis, kuri toleruos jūsų beprotiškus žodžius apie smurtą ir mirtį. Būkite atsargūs!" —  parašė Trampas savo Twitter paskyroje.

  ​Anksčiau Irano prezidentas Hassanas Rohani paragino Amerikos lyderį Donaldą Trampą "nežaisti su ugnimi", pabrėždamas, kad Teheranas "su niekuo nekariauja". Pasak jo, "Irano jėga yra atgrasymo priemonė".

  "Mes su niekuo nekovojame ir nekariaujame", — teigė prezidentas.

  Prezidento žodžiai buvo reakcija į tai, kad anksčiau JAV valstybės departamentas pareiškė, kad Vašingtonas bandys įtikinti sąjungininkus visiškai nustoti pirkti naftą iš Irano iki lapkričio pradžios, o JAV finansų ministerijos vadovas Stevenas Mnučinas tikino, kad JAV yra pasirengusios taikyti sankcijas prieš Rusiją, Kiniją ar bet kurią kitą šalį, kuri ir toliau pirks naftą iš Irano, nes tai prieštarauja JAV pozicijai. JAV valstybės sekretorius Maikas Pompeo pareiškė, kad JAV sankcijos Irano naftos sektoriaus atžvilgiu įsigalios nuo lapkričio 4 dienos, nuo šios datos naftos tiekimas iš ten bus laikomas sankcijų pažeidimu.

  Dar šia tema

  Irano parlamente sudeginta JAV vėliava
  Naftą eksportuojančių šalių organizacija (OPEC)
  Tegai:
  Twitter, Donaldas Trampas, Iranas, JAV

  Svarbiausios temos