04:45 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
  30

  Atsakydama į klausimą, ar realus Višinskio iškeitimas į ukrainietį Romaną Suščenko, pirmoji Aukščiausiosios Rados pirmininko pavaduotoja Irina Geraščenko pareiškė, kad Ukrainos valdžios institucijos yra pasirengusios kompromisams

  VILNIUS, liepos 23 — Sputnik. Pirmoji Aukščiausiosios Rados pirmininko pavaduotoja Irina Geraščenko pareiškė, kad Kijevas yra pasirengęs svarstyti pasiūlymą išmainyti portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovą Kirilą Višinskį, jei toks bus gautas.

  Atsakydama į leidinio "Ukrainskaja pravda" klausimą, ar realus Višinskio iškeitimas į ukrainietį Romaną Suščenko, pirmoji Aukščiausiosios Rados pirmininko pavaduotoja Irina Geraščenko pareiškė, kad Kijevas "yra pasirengęs kompromisams".

  Be to, Geraščenko pareiškė, kad žurnalisto pavardė "nė karto neskambėjo Minske" ir mainos klausimas "nė karto nebuvo iškeltas".

  Anksčiau politikė jau buvo teigusi, kad Kijevas svarstys pasiūlymą išmainyti Ukrainoje areštuotą žurnalistą Kirilą Višinskį, jei toks bus gautas.

  Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas su Ukrainos lyderiu Petro Porošenko aptarė klausimą dėl sulaikytųjų, įskaitant Višinskį. Tą patį klausimą nagrinėjo Rusijos žmogaus teisių ombudsmenė Tatjana Moskalkova.

  Portalo "RIA Novosti Ukraina" vyriausiasis redaktorius Kirilas Višinskis buvo sulaikytas gegužės mėnesį Kijeve. Chersono teismas nusprendė areštuoti žurnalistą be teisės paleisti už užstatą. Višinskis kaltinamas tėvynės išdavyste ir nepripažintų Donbaso respublikų palaikymu, jam gresia laisvės atėmimas iki 15 metų.

  Ukrainos gynybos ministerijos generalinės žvalgybos pareigūnas Romanas Suščenko buvo sulaikytas Rusijos FSB 2016 metais rudenį. Pasak žvalgybos tarnybų, jis rinko slaptą informaciją apie Rosgvardijos ginkluotųjų pajėgų ir veiklą.

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)

  Dar šia tema

  Advokatas pranešė apie Kirilo Višinskio pablogėjusią sveikatos būklę
  Rusija ragina JT atkreipti ypatingą dėmesį į Višinskio bylą
  Kijevas pasirengęs apsvarstyti Rusijos pasiūlymus dėl Višinskio mainų
  Tegai:
  Kirilas Višinskis

  Svarbiausios temos