03:53 2019 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  Gelbėjimo sraigtasparnis gaisrų metu Graikijoje

  Graikijoje miško gaisrų metu žuvo 50 žmonių

  © Twitter / Πυροσβεστικό Σώμα
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  32 0 0

  Dėl gaisrų netoli Atėnų daugiau kaip 150 žmonių buvo sužeisti, 16 iš jų vaikai

  VILNIUS, liepos 24 dieną — Sputnik. Dėl gaisrų, kilusių netoli Atėnų, žuvo 50 žmonių, praneša  Sputnik Graikija.

  Antradienį Raudonojo kryžiaus pareigūnai ir savanoriai pajūrio kurorte, Matyje, rado 26 žuvusiųjų kūnus. Pasak naujienų agentūros, ugnis šiuos žmones užklupo, bandančius pasiekti jūrą.

  Anksčiau pareigūnai oficialiai patvirtino 24 žmonių mirtį, kai ugnis plito nuo miško į pakrantės gyvenvietes.

  ​Remiantis naujausiais duomenimis, sužeista daugiau kaip 150 žmonių. Anksčiau buvo pranešta, kad 11 žmonių buvo atvežti į ligoninę kritinės būklės. Tarp 156 sužeistųjų buvo 16 vaikų, iš kurių nė vienas nepatyrė rimtų traumų.

  Ugnis plito link pakrantės gyvenviečių tarp Atėnų ir Korinto. Gaisro gesinimuose dalyvauja dešimtys gaisrininkų, trys orlaiviai ir du sraigtasparniai, tačiau stiprus vėjas trukda kovoti su ugnimi. Situaciją apsunkina 40 laipsnių karštis ir kritulių stoka.

  ​Graikijos valdžios institucijos paskelbė nepaprastąją padėtį rajonuose, esančiuose šiaurės rytuose ir vakaruose nuo Atėnų.

  Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Graikijos vadovui Prokopiui Pavlopoului ir visiems šalies žmonėms dėl skaudžios nelaimės, kai gaisrai netoli Atėnų nusinešė dešimtis gyvybių ir sužeidė daugybę žmonių.

  "Prezidentė palinkėjo stiprybės ir ištvermės aukų šeimoms, artimiesiems ir visiems nukentėjusiesiems, taip pat sveikatos sužeistiesiems bei susitelkimo visai šaliai tęsiant gelbėjimo darbus ir kuo greičiau įveikiant nelaimės padarinius", — rašo prezidentūros spaudos tarnyba.

  Taip pat Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis Seimo ir savo vardu reiškia užuojautą Graikijos žmonėms dėl šalį ištikusios nelaimės, nusinešusios daugybę gyvybių.

  Parlamento vadovas aukų artimiesiems ir nukentėjusiems nuo didelių gaisrų linki stiprybės išgyventi šį sunkų laikotarpį, o visai šaliai — jėgų kovoti su siaučiančia ugnimi.

   

  Tegai:
  Graikija

  Svarbiausios temos