18:21 2019 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Sirijos karinių oro pajėgų lėktuvas

  Izraelio kariai numušė Sirijos karinių oro pajėgų lėktuvą

  © Sputnik / Михаил Воскресенский
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  50 0 0

  Kariai pranešė, kad orlaivis pažeidė sieną, tačiau vėliau gauta informacija, kad numuštas lėktuvas buvo Sirijos teritorijoje

  VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Izraelio kariai numušė Sirijos karinių oro pajėgų lėktuvą, kuris pažeidė šalies oro erdvę, praneša RIA Novosti su nuoroda į Izraelio kariuomenės spaudos tarnybą.

  "Izraelio gynybos kariuomenė stebėjo lėktuvo priartėjimą, jis du kilometrus įskrido į Izraelio oro erdvę. Po to jis buvo perimtas raketų "Patriot"", — teigiama pranešime.

  Į Sirijos lėktuvą buvo nutaikytos dvi raketos. Izraelio kariai mano, kad šis lėktuvas galėjo dalyvauti koviniuose veiksmuose, kurie pastarosiomis savaitėmis vyksta pasienio rajonuose, Sirijos pietvakariuose.

  Numušto lėktuvo vienas pilotas žuvo, antrojo likimas nežinomas.

  Izraelis taip pat ketina nusiųsti protestą JTO taikdariams dėl incidento.

  Vėliau gauta informacija, kad numuštas lėktuvas nepažeidė sienos. Jis buvo Sirijos oro erdvėje ir smogė į "Islamo valstybės"* pozicijas.

  "Izraelis puolė mūsų karinį lėktuvą užduoties atlikimo metu Saidos rajone, Jarmuk slėnio pakraštyje, Sirijos oro erdvėje", — pareiškė "RIA Novosti" šaltinis.

  Tarp dviejų valstybių tęsiasi ilgalaikis teritorinis konfliktas dėl Golano aukštumų statuso. Be to, Izraelio kariuomenė ne kartą smogė Sirijai, teigdama, kad tai būtina, siekiant užkirsti kelią šiuolaikiniams ginklams patekti į priešininkų rankas.

  * Teroristų organizacija, uždrausta Rusijoje

  Dar šia tema

  Pasirodė vaizdo įrašas su Izraelio raketų smūgio Sirijoje pasekmėmis
  Izraelis smogė į dešimtis taikinių Sirijoje
  Tegai:
  Izraelis, Sirija

  Svarbiausios temos