10:43 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Pabėgėlių krizė (98)
  28

  Europos Komisija antradienį paskelbė išsamią informaciją apie planą sukurti "kontroliuojamus centrus", skirtus dirbti su migrantais Europoje, ir "priėmimo platformas" migrantams gelbėti Viduržemio jūros regione

  VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Europos Komisijos pradinio migrantų priėmimo planas numato, kad vertinimas, ar yra pagrindo suteikti prieglobstį, turi būti atliekamas per tris dienas, rašo RIA Novosti.

   ES yra pasirengusi skirti šiam darbui 250 specialistų komandą iš įvairių agentūrų.

  Europos Komisija antradienį paskelbė išsamią informaciją apie planą sukurti "kontroliuojamus centrus", skirtus dirbti su migrantais Europoje, ir "priėmimo platformas" migrantams gelbėti Viduržemio jūros regione. Šiuos sprendimus ES šalių vadovai aptarė birželio mėnesį Briuselyje vykusiame aukščiausiojo lygio susitikime.

  Pateiktą schemą sudaro trys pagrindiniai etapai: laivo priėmimas ES uoste, pradinė registracija ir prieglobsčio suteikimo klausimo vertinimas (turi būti priimtas sprendimas per 72 valandas), po to, priklausomai nuo sprendimo, grąžinimas atgal arba nukreipimas į kitą ES šalį galimam prieglobsčio suteikimui.

  "Siekiant užtikrinti pagalbą bet kurioje valstybėje narėje, kuri suteikia prieigą prie jos uostų pabėgėliams išlaipinti, komisija gali paskirti komandą, pasirengusią padėti per išlaipinimą iš laivų, kuriuose telpa vidutiniškai 500 žmonių. Iš ES biudžeto bus padengtos visos infrastruktūros ir veiklos išlaidų vidurkis." — sakoma susitarime. Visų pirma, kaip jau pranešė EK, tai yra apie 6 tūkstančiai eurų "vienam perkeltam asmeniui" ir dar 500 eurų jo perkėlimo išlaidoms.

  Migrantų atrankos komandose gali būti po 50 pasieniečių, 50 vertėjų, nuo 20 iki 40 darbuotojų migrantams lydėti į kitus punktus, iki 10 darbuotojų, organizuojančių skrydžius, iki 20 Europolo tarnautojų, 70 ekspertų prieglobsčio suteikimo klausimų vertinimui.

  Birželį vykusiame aukščiausiojo lygio susitikime Europos Vadovų Taryba pripažino, kad antrinė migracija per ES sukuria pavojų Šengeno erdvės reguliavimui, ir paragino ES imtis priemonių prieš tokį migrantų judėjimą Europos ribose. Sutartas dokumentas numatė priemones apriboti nelegalių imigrantų patekimą į ES, kovą su nelegalių migrantų įvežimo organizatoriais, migrantų kontrolės centrų kūrimą, taip pat nelegalių migrantų gražinimą į šalis, iš kurių jie išvyko.

  Temos:
  Pabėgėlių krizė (98)

  Dar šia tema

  Seimo nariai imigrantų stovyklas ragina steigti už ES ribų
  Lietuva pasirengusi pasirašyti su Vokietija sutartį dėl pabėgėlių grąžinimo
  Grybauskaitė pažadėjo su Italija pasidalinti migrantų našta

  Svarbiausios temos