01:53 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB71.1373
  Donaldas Trampas ir Žanas Klodas Junkeris, archyvinė nuotrauka.

  Trampas kalbėjo apie meilę tarp JAV ir Europos Sąjungos

  © AP Photo / Evan Vucci
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  46 0 0

  Junkeris ir Trampas surengė susitikimą Vašingtone, kad pradėtų naują santykių tarp Europos Sąjungos ir JAV etapą — glaudžią draugystę ir stiprius prekybinius ryšius

  VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trampas savo Twitter pasakyroje  kalbėjo apie šiltus santykius tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir Europos Sąjungos. 

  ​"Atvirai kalbant, Europos Sąjunga, kuriai nuotraukoje atstovauja Žanas Klodas Junkeris, ir JAV, kurioms atstovauju aš, jūsų ištikimas tarnas,  tikrai myli viena kitą!" — rašė Amerikos lyderis.

  Anksčiau Junkeris ir Trampas surengė susitikimą Vašingtone, kad pradėtų naują santykių tarp Europos Sąjungos ir JAV etapą — glaudžią draugystę ir stiprius prekybinius ryšius.  ES ir JAV pasiekė daug susitarimų, tarp kurių — muitų pramoninėms prekėms panaikinimas, SGD importo iš JAV į ES galimybės, sojos pupelių importo didinimas. 

  "Sutarėme pradėti glaudų dialogą dėl standartų, siekdami palengvinti prekybą, sumažinti biurokratines kliūtis, sumažinti išlaidas", — sakoma Europos Komisijos pranešime.

  Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Гунеев

  Savo ruožtu Junkeris pabrėžė, kad transatlantinė Europos ir JAV partnerystė turėtų išlikti "pasaulio stabilumo pagrindu".

  Jo nuomone, "JAV dėka Europoje ta taika buvo atkurta, o transatlantiniai santykiai tapo pasaulio stabilumo ir klestėjimo pagrindu".

  Europos Sąjungos ir JAV santykiai paaštrėjo po to, kai Vašingtonas įvedė muitus plieno ir aliuminio importui — 25 ir 10 procentų atitinkamai. Briuselis ėmėsi atsakomųjų priemonių ir padidino muitų tarifus amerikietiškų prekių importui.

  Anksčiau Prancūzijos ekonomikos ir finansų ministras Bruno Le Maire paskelbė apie tikrą prekybos karą tarp Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų, dėl kurio nukentės visi.

  Dar šia tema

  Trampas mano, kad Mei "Brexit" planas sužlugdys susitarimus su JAV
  Paryžius paskelbė prekybos karo tarp ES ir JAV pradžią
  Tegai:
  susitikimas, Donaldas Trampas, Žanas Klodas Junkeris

  Svarbiausios temos