15:39 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Rusijos ambasada Vašingtone

  Rusijos ambasada JAV atsakė į Valstybės departamento "Krymo deklaraciją"

  © Sputnik / Алексей Агарышев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5010

  Diplomatinė atstovybė pabrėžė, kad amerikiečių dokumente nėra nieko naujo, o tūkstančiai ukrainiečių kasmet važiuoja atostogauti į pusiasalį

  VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. Rusijos ambasada Vašingtone pakomentavo JAV valstybės departamento vadovo Maiko Pompeo "Krymo deklaraciją".

  Krymo tiltas
  © Sputnik / Виталий Тимкив

  JAV valstybės departamentas prieš pat Pompeo kalbą Senate dėl "Rusijos klausimo" paskelbė "Krymo deklaraciją". Joje teigiama, kad JAV vis dar nepripažįsta Krymo Rusijos Federacijos dalimi ir neatsisako sankcijų. Šis dokumentas buvo priimtas, siekiant oficialiai patvirtinti JAV poziciją dėl Krymo.

  Kaip teigė Rusijos ambasados atstovai ​​Facebook paskyroje, panašias deklaracijas Vašingtonas skelbia kiekvieną ketvirtį, o šioje nėra nieko naujo.

  "Tik įsitikinome, kad partneriai gyvena kitoje realybėje. Jie bando operuoti tarptautinių teisių aktais, kuriuose yra nuostatos apie tautų teisę apsisprendimui, kurios ir suformavo Krymo grąžinimo į Rusijos sudėtį 2014 metais pagrindą", — sakoma pareiškime.

  Taip pat ambasada atkreipia dėmesį, kad nepaisant mitų apie "okupaciją" ir "agresiją", į pusiasalį nuolat atvažiuoja pailsėti tūkstančiai ukrainiečių, taip pat pasirodo Vakarų muzikantai ir sportininkai. 

  Krymas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Be to, ambasada pabrėžė, kad daugiau nei 90 tūkstančių JAV futbolo gerbėjų po Pasaulio futbolo čempionato įsitikino Valstybinio departamento "rekomendacijų nesilankyti Rusijoje neadekvatumu".

  Krymas susijungė su Rusija po referendumo 2014 metų kovą, kai daugiau kaip 95 procentai respublikos gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojų balsavimas vyko, visiškai laikantis tarptautinės teisės.

  Dar šia tema

  Trampas neatmetė galimybės pripažinti Krymą Rusijos dalimi
  Rados narys pasakė, ką sukėlė JAV bandymai supykdyti Ukrainą ir Rusiją
  JAV nepripažins "Rusijos bandymų aneksuoti Krymą"
  Tegai:
  sankcijos, Krymas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos