20:27 2019 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
  FIFA-2018 kamuolys

  Amerikiečiai įtaria, kad Putino Trampui dovanotas kamuolys naudojamas šnipinėti

  © © Фото: пресс-служба ФИФА
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5110

  Kalbama apie "know-how" – įmontuotą į kamuolį jutiklį NFC, tačiau kai kurie politikai mano, kad Rusija su juo "padirbėjo"

  VILNIUS, liepos 26 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas susidūrė su įspėjimais po to, kai gavo iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino dovaną — firminį Pasaulio futbolo čempionato kamuolį.

  Respublikonų senatorius Lindsis Grahamas mano, kad kamuolys neturėtų pasirodyti Baltuosiuose rūmuose, jis parekomendavo patikrinti, ar kamuolyje nėra klausymosi įrenginio.

  ​"Saugumo patikrinimo procedūra, kuri atliekama visų dovanų atžvilgiu, buvo panaudota ir kamuoliui. Mes nebeketiname komentuoti saugumo procedūrų", — sakė Baltųjų rūmų atstovė spaudai Sara Sanders.

  Vladimiro Putino ir Donaldo Trampo susitikimas
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Lustas kamuolyje iš tikrųjų yra, bet tai nėra šnipinėjimo triukas. Nekontaktinis NFC jutiklis pagal nutylėjimą įmontuotas į visus Pasaulio čempionato kamuolius, tai yra "Adidas" naujovė. Tokį kamuolį buvo galima įsigyti futbolo rungtynių metu, tai galima padaryti ir dabar. Prie kamuolio pridėjus telefoną, galima gauti prieigą prie vaizdo įrašų ir kito turinio, susijusio su įvykusiu Pasaulio futbolo čempionatu.

  Putinas kamuolį padovanojo Trampui susitikimo Helsinkyje metu. Jis metaforiškai pakomentavo dovaną ir pasakė, kad dabar kamuolys yra Amerikos prezidento pusėje. Trampas davė dovaną pirmajai poniai Melanijai ir pasakė, kad jis bus perduotas jo sūnui Baronui.

  Tegai:
  Pasaulio futbolo čempionatas, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos