18:15 2019 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Džulianas Asandžas, archyvinė nuotrauka

  Ekvadoro prezidentas pareiškė, kad Asandžas turi palikti ambasadą Londone

  © Sputnik / Алекс Макнотон
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  32 0 0

  Išvakarėse apie tai, kad "WikiLeaks" steigėjas negalės visada slėptis Ekvadoro ambasadoje, kalbėjo šalies užsienio reikalų ministerijos vadovas Chosė Valencija

  VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. Ekvadoro prezidentas Leninas Moreno sakė, kad "WikiLeaks" įkūrėjas Džulianas Asandžas galų gale turi palikti šalies ambasadą Londone, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Reuters".

  Jis pridūrė, kad jau aptarė padėtį su Didžiosios Britanijos valdžios institucijomis.

  Išvakarėse apie tai, kad "WikiLeaks" steigėjas negalės visada slėptis Ekvadoro ambasadoje, kalbėjo šalies užsienio reikalų ministerijos vadovas Chosė Valencija. Diplomatas paragino aptarti problemą tarptautinės teisės ribose su trimis šalimis: Didžiosios Britanijos vyriausybe, Ekvadoro vyriausybe ir Asandžo advokatais.

  Jis taip pat priminė, kad, atsižvelgiant į prieglobsčio suteikimo sąlygas, Asandžas negali daryti politinių pareiškimų bei sakyti ką nors, kas galėtų sukelti grėsmę Ekvadoro santykiams su kitomis valstybėmis.

  Politinis prieglobstis

  Asandžas nuo 2012 metų slapstosi Ekvadoro ambasadoje, Londone. Tada jis kreipėsi į Ekvadoro valdžią politinio prieglobsčio, nes bijojo, kad Švedijos valdžios institucijų bus ekstraduotas į JAV dėl jo veiklos "WikiLeaks".

  Kovo pabaigoje Ekvadoro vyriausybė atėmė iš Asandžo ryšius su išoriniu pasauliu. Pasak valdžios institucijų, "WikiLeaks" steigėjo elgesys ir jo pranešimai socialiniuose tinkluose kelia grėsmę šalies santykiams su JK, ES šalimis ir kitomis valstybėmis.

  Žiniasklaidoje atsirado pranešimų, kad Asandžui gali nesuteikti prieglobsčio. Tačiau oficialaus patvirtinimo iš dar nebuvo.

  Dar šia tema

  Trampo sūnus susirašinėjo su WikiLeaks
  Tegai:
  Džulianas Asandžas

  Svarbiausios temos