12:45 2019 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Raudonoji armija, archyvinė nuotrauka

  Buvęs JAV ambasadorius Kijeve apkaltino Raudonąją armiją įsiveržimu į Ukrainą

  © Sputnik / РИА Новости
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  51 0 0

  Savo ginče su Rusijos politologu Jevgenijumi Minčenko buvęs diplomatas garsiai kaltino Maskvą ir neegzistuojančią kariuomenę

  VILNIUS, liepos 28 — Sputnik. 2014 metais Raudonoji armija tariamai įsiveržė į Ukrainą, sakė buvęs JAV ambasadorius Kijeve, Eurazijos Atlanto tarybos centro direktorius Džonas Herbstas tiesioginiame televizijos kanalo RTVI eteryje.

  "Be Kremliaus vadovybės, be Rusijos karininkų, be Rusijos pinigų, be Rusijos ginklų, Donbase nebūtų jokio sukilimo. Šis sukilimas buvo sukurtas Kremliaus. 2014 metų rugpjūčio mėnesį, jei Raudonoji armija kaip visa grupė nebūtų atvykusi į Ukrainą, Kijevas visą Rytų Ukrainos dalį būtų susigrąžinęs", — paskelbė Herbstas.

  Savo ruožtu politikos ekspertas atkreipė dėmesį į tai, kad Ukrainos perversmas įvyko, panaudojus JAV pinigus. Tačiau buvęs ambasadorius pavadino politologo kontraargumentą "kvailyste". Politologas sureagavo griežtai. 

  "Pone Herbstai, aš jūsų neįžeidžiau. Manau, kad nesate diplomatas, jūs esate vien blogai išauklėtas žmogus, jūs esate "chamas"", — padarė išvadą Minčenko.

  Nepaisant to, Herbstas negalėjo atkirsti, nes televizijos šou vedėja Jekaterina Kotrikadze nutraukė polemiką ir baigė diskusiją.

  Raudonoji armija buvo suformuota 1918 metų sausį ir 1946 metų vasarį nustojo egzistavusi, nes buvo pervadinta į Sovietų armija, kuri buvo paleista 1993 metais — praėjus dvejiems metams po TSRS žlugimo.

  2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš po perversmo Ukrainoje 2014 metų vasario mėnesį nepriklausomybę paskelbusias LLR ir DLR. Remiantis naujausiais JT duomenimis, daugiau kaip dešimt tūkstančių žmonių tapo konflikto aukomis. Kijevas daug kartų kaltino Maskvą kišimusi į Ukrainos reikalus, ypač dalyvavimu konflikte šalies pietryčiuose ir šnipinėjimu. Rusija vadina šiuos teiginius nepagrįstais ir nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė, kad ji neveikia kaip vidinio konflikto pusė ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę. 

  Dar šia tema

  Porošenko paskelbė, kiek "Rusijos karių" kariauja Donbase
  Donbaso tribunolas Porošenko pripažino kaltu dėl karo nusikaltimų
  Buvęs Ukrainos karinio jūrų laivyno vadas pasiūlė užminuoti Azovo jūrą
  Ukrainos premjeras paragino "nenulenkti galvos ir nesiklaupti" prieš Maskvą
  Tegai:
  Raudonoji armija, Ukraina

  Svarbiausios temos