10:00 2019 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
  Buvęs JAV ambasadorius Rusijoje Michaelas McFaulas

  Makfaulas pareiškė, kad Rusijos sankcijos sunaikino jo mokslinę karjerą

  © Sputnik / Сергей Кузнецов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  41 0 0

  Rusijoje vykdžiusiam mokslinius tyrimus buvusiam JAV ambasadoriui, Stanfordo universiteto profesoriui Maiklui Makfaului buvo uždrausta įvažiuoti į Rusiją "už tikslingą žalą Maskvos ir Vašingtono santykiams"

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Buvęs JAV ambasadorius Rusijoje Maiklas Makfaulas pareiškė, kad dėl jam taikomų Rusijos vizų sankcijų jo mokslinė karjera baigėsi.

  Apie tai jis pasakė interviu televizijos kanalui "MSNBC".

  Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  "Mano gyvenimas jau pasikeitė", — atsakė Makfaulas į vedėjo klausimą, kaip jo gyvenimą paveiks Helsinkyje įvykęs Rusijos ir JAV vadovų susitikimas.

  "Aš kalbu su jums iš Stanfordo universiteto, aš esu profesorius, buvau profesorius beveik tris dešimtmečius, beveik visi mano tyrimai buvo apie Rusiją. Daugiau aš negaliu daryti tyrimų Rusijoje. Tai neįmanoma, kad aš kada nors išdrįsčiau ten nuvažiuoti, nes šiuo metu esu sankcijų sąraše, bet net jei mane išbrauks iš ten, aš niekada negalėsiu važiuoti į Rusiją", — sakė Makfaulas.

  Makfaulas pabrėžė, kad jo "mokslinė karjera, susijusi su darbų rašymu ir tikrų tyrimų vykdymu, baigėsi".

  Makfaulas buvo ambasadorius Maskvoje nuo 2012 iki 2014 metų. Dabar jis yra Stanfordo universiteto profesorius ir aktyvus Rusijos ir Amerikos santykių komentatorius. Rusijos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, Makfaului buvo uždrausta įvažiuoti į Rusiją "už tikslingą žalą Maskvos ir Vašingtono santykiams".

  Dar šia tema

  Putinas pasirašė Kontrsankcijų įstatymą
  Tegai:
  sankcijos, Michaelas McFaulas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos