14:49 2018 Lapkričio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1346
 • RUB74.9036
  Ukrainos mokiniai

  Rados deputatą sukrėtė Ukrainos geografijos vadovėlio turinys

  © Sputnik / Павел Паламарчук
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56 0 0

  Parlamentaras kritiškai įvertino daugybę teiginių knygoje, taip pat pareiškė, kad Ukrainos mokiniams įteigiama nesąmonė

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Aukščiausiosios Rados deputatas Vadimas Rabinovičius išsigando naujo Ukrainos geografijos vadovėlio aštuntos klasės mokiniams turinio. Apie tai jis pareiškė televizijos kanalo "112 Ukraina" eteryje, praneša RIA Novosti.

  Politikas papasakojo, kad buvo sukrėstas, kai pamatė mokymo priemonės turinį. Pasak jo, Ukraina bando sukurti naują valstybę,  remdamasi ne realiais veiksmais, o nesąmone, kuri įteigiama Ukrainos vaikams.

  "Ir nesąmonė visada pakeičia realius veiksmus. Aš myliu mūsų istoriją, mūsų geografiją, bet negalima rašyti tokios nesąmonės", — kalbėjo Rabinovičius.

  Parlamentaras ironiškai pakomentavo kai kuriuos teiginius iš vadovėlio, tarp jų apie Ukrainos "pasiekimus" kosmoso srityje, apie kviečius, kuriuos Ukraina neva įvežė į skirtingas valstybes ir kuriais "maitinasi visas pasaulis", ir apie vokiečius, kurie yra "suslavinti germanai".

  Tačiau politikas sutiko su teiginiu, kad Ukrainoje — melodingiausios dainos. Nepaisant to, Rabinovičius abejoja, kad būtent Ukrainos muzika sudarė Europos muzikinio meno pagrindą.

  Naujasis Ukrainos geografijos vadovėlis jau sukėlė nevienodas reakcijas tiek tėvynėje, tiek Rusijoje. Vienas iš pirmųjų jo turinį pakomentavo žurnalistas Andrejus Mančukas.

  Dar šia tema

  Buvęs JAV ambasadorius Kijeve apkaltino Raudonąją armiją įsiveržimu į Ukrainą
  Tegai:
  Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos