18:26 2019 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Kaliningrado zoologijos sodas, archyvinė nuotrauka.

  Kaliningrado zoologijos sode paukščiai nuo karščio gelbėjami šaldytais skanėstais

  © Sputnik / Евгения Новоженина
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  2320

  Kaliningrado regione vidutinė oro temperatūra pastarosiomis dienomis 7-8 laipsniais aukščiau normos, dieną termometro stulpelis siekia 30 laipsnių

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Kaliningrado zoologijos sodo darbuotojai gyvūnus gelbėja nuo karščio: paukščiai šeriami šaldytais skanėstais, lokiams ir beždžionėms patiekiami atšaldyti pietūs, kanopiniai laistomi kelis kartus per dieną vandeniu, rašo RIA Novosti su nuoroda į Kaliningrado zoologijos sodą.

  "Paukščiai gelbėjami šaldytais skanėstais. Ornitologai savo globotiniams paruošia tikrų ledų iš įvairių produktų. Tam naudojami vaisiai (kriaušės, abrikosai, bananai, obuoliai), uogos (slyvos, vyšnios), graikiniai riešutai, kopūstai, salotos, agurkai, gėlės, vaismedžių šakelės. Plėšrūnams ruošiami šaltieji užkandžiai iš atšaldytos žuvies, mėsos, putpelių kiaušinių", — pasakojo zoologijos sode.

  Zoologijos sodo darbuotojai pabrėžė, kad tokie "ledai" ne tik vėsina gyvulius, bet ir pagyvina paukščių aplinką: jie turi įdėti šiek tiek pastangų, kad pasiektų skanų įdarą. Panašūs šaltieji pietūs reguliariai ruošiami meškoms ir primatams. Kanopiniai gyvūnai keletą kartų per dieną iš guminių žarnų apliejami vandeniu.

  Karštomis dienomis ypatingas dėmesys skiriamas gyvūnų girdymui. Zoologai užtikrina, kad narvuose visada būtų gėlo vandens ir visi gyvūnai turėtų prieigą prie jo. Be to, gyvūnai visą dieną turi galimybę pasislėpti nuo saulės ir atvėsti vidiniuose aptvaruose. Kur įmanoma, baseinai užpildyti vandeniu.

  Kaip praneša ekstremaliųjų situacijų tarnyba Kaliningrado regione, regiono vidutinė oro temperatūra pastarosiomis dienomis 7-8 laipsniais aukščiau normos, dieną termometro stulpelis siekia 30 laipsnių.

  Dar šia tema

  Londono zoologijos sode kilo gaisras, žuvo vienas gyvūnas
  Nematoma tampa matoma: terariumo savaitė Lietuvos zoologijos sode
  Kaliningrado srityje išgelbėtas sužeistas ruoniukas
  Tegai:
  karšis, zoologijos sodas

  Svarbiausios temos