02:08 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Šalyje kelerius metus vyksta ginkluotas konfliktas, greičiausiai, Kirilas Radčenko, Orhanas Džemalis ir Aleksandras Rastorguevas tapo nusikaltėlių aukomis

  VILNIUS, rugpjūčo 1 — Sputnik. Pirmadienį Centrinėje Afrikos Respublikoje neaiškiomis aplinkybėmis mirė trys rusai, tariamai žurnalistai Kirilas Radčenko ir Orhanas Džemalis, taip pat dokumentinių filmų režisierius Aleksandras Rastorguevas.

  Anot Rusijos tarptautinių reikalų tarybos eksperto, galima nužudymo priežastis buvo apiplėšimas nestabilios situacijos respublikoje aplinkybėmis, šalyje jau kelerius metus vyksta kruvinas religinis konfliktas.

  Žurnalistas Maksimas Ševčenko, žinojęs, kad Džemalis ketina važiuoti į CAR, perspėjo savo kolegą, jog labai pavojinga važiuoti į šią šalį, nes "ten niekas jų neapsaugos".

  "Ten vyksta pilietinis karas, kuriame žmogaus gyvybė nieko verta, nė skatiko, nė cento. Deja, mano draugas tapo šio karo auka", — RIA Novosti cituoja Ševčenko.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija praneša, kad mirusiųjų kūnai buvo nugabenti į Bangi, CAR sostinę. Rusijos ambasada nežinojo apie žurnalistų buvimą respublikos teritorijoje.

  Rusijos tyrimo komitetas pradėjo baudžiamąją bylą pagal straipsnį "žmogžudystė".

  Tarptautinė žmogaus teisių organizacija "Human Rights Watch" (HRW) paragino CAR institucijas bendradarbiauti su Rusija ir JT misija, kad būtų galima nedelsiant pradėti tyrimą dėl žurnalistų mirties.

  Режиссер-документалист Александр Расторгуев
  Aleksandras Rastorgujevas

  Pasak Luiso Madžo, vyresniojo HRW tyrėjo Afrikoje, CAR plačiai paplitę atvejai, kai dėl banditizmo žūsta žmonės, šis atvejis "yra keistas, nes tai įvyko saugioje zonoje, kurioje ginkluotos grupės yra neaktyvios".

  Kaip žurnalistai atsidūrė CAR

  Filmavimo komanda, kurią sudarė mirę žurnalistai, išvyko į CAR pagal Michailo Chodorkovskio tyrimo centro užduotį.

  Pasak organizacijos atstovės Anastasijos Gorškovos, Džemalis, Radčenko ir Rastorgujevas turėjo nuvažiuoti iš vienos vietos į kitą ir turėjo susisiekti antradienio naktį. Paskutinį kartą žurnalistai susisiekė su centru sekmadienio vakarą.

  Журналист, писатель, соучредитель Мусульманского союза журналистов России Орхан Джемаль
  © Sputnik / Валерий Левитин
  Ohranas Džemalis

  Pasak "RIA Novosti" šaltinio, žurnalistai turėjo pasenusius žiniasklaidos pažymėjimus.

  Valstybės Dūma rekomendavo, kad rusai atsisakytų kelionės į Centrinės Afrikos šalis, kuriose situacija yra nestabili. Pasak Antono Morozovo, Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto nario, visi, kurie nori važiuoti į šias valstybes, turėtų prisiminti, kad "ten dažnai vyksta susidūrimai, iš esmės nėra vyriausybės organų, niekas negali užtikrinti niekieno saugumo".

  Tegai:
  žurnalistai, Rusija

  Svarbiausios temos